Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Звітність за земельні ділянки, розташовані в одній об’єднаній територіальній громаді: відповідає ДПС

22.07.2021 251 0 0

Громадська організація «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» — партнер держави та підприємств України.

За сприяння Голови Комітету Верховної Ради України
з питань фінансів, податкової та митної політики
Гетманцева Д.О.

https://t.me/getmantsevdanil


Працюємо разом з Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики та Державною податковою службою України.


Коментар

Державна податкова служба України надала відповідь на звернення ГО «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» від 10.06.21 № 101-4 ВБК щодо подання звітності за земельні ділянки, розташовані в одній об’єднаній територіальній громаді.

Відповідаючи на запитання щодо кількості звітних Податкових декларацій з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі — Декларація), якщо земельні ділянки розташовані в одній об’єднаній територіальній громаді, але на території різних населених пунктів, ДПС зазначила що:

  • Податковим кодексом (далі — ПК) передбачено, що плата за землю сплачується за місцезнаходженням земельної ділянки і зараховується до відповідного місцевого бюджету згідно з положеннями Бюджету кодексу (п. 10.5, п.287.4 ПК);
  • форма Декларації затверджена наказом Мінфіну від 16.06.15 р. № 560 (у редакції наказу Мінфіну від 23.01.17 р. № 9).

Таким чином, платник плати за землю – власник декількох земельних ділянок, що розташовані у населених пунктах, територія яких входить до однієї територіальної громади, подає до відповідного контролюючих органу одну Декларацію.

При цьому відповідно до вимог п. 63.3 ПК платник плати за землю підлягає реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцем розташування рухомого та нерухомого майна, об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

ДПС висловила свою думку й з приводу запитання: «Який код КОАТУУ зазначати в таких деклараціях (ОТГ чи населеного пункту)?».

Отже, у рядку 7 Декларації зазначається «Код органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної (их) ділянки (ок) за КОАТУУ». Для кожного такого органу складається окрема Декларація.

Згідно з частиною першою ст. 10 Закону від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон № 280) органи місцевого самоврядування – сільські, селищні, міські ради, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Населений пункт є адміністративно-територіальною одиницею і не є органом місцевого самоврядування (ст. 1 Закону № 280). Отже у рядку 7 Декларації зазначається код КОАТУУ ОТГ.


Запит

Голові Комітету Верховної Ради України
з питань фінансів, податкової  та митної політики
Гетманцеву Д.О.

Лист Громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб»

від 10.06.2021 р. № 101-4 ВБК

Щодо питань оподаткування та подання звітності 

Вельмишановний Даниле Олександровичу!

Громадська організація «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» засвідчує Вам свою повагу та сподівається на плідну співпрацю щодо забезпечення широкого діалогу із громадськістю з метою пошуку ефективних ідей у рамках виконання Програми економічних реформ.

Для підвищення професійного рівня бухгалтерів ГО «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» регулярно проводить семінари-практикуми (on-line), в яких взяли участь уже понад 1500 бухгалтерів із 16 регіонів України. Учасники цих заходів мають можливість не лише підвищувати свою кваліфікацію та спілкуватися в неформальній обстановці, а й окреслювати коло проблемних питань, що найбільше турбують бухгалтерську спільноту у професійній діяльності, та можливі шляхи їх вирішення. 

Після чергових семінарів, які розпочалися з 1 квітня 2021 року, члени ГО «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» прийняли рішення звернутися до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики із таким запитом, щодо питань оподаткування та подання звітності: 

Скільки звітних декларацій подавати, якщо земельні ділянки розташовані в одній об’єднаній територіальній громаді, але на території різних населених пунктів? Який код КОАТУУ зазначати в таких деклараціях (ОТГ чи населеного пункту)?

Бухгалтерська спільнота України просить допомогти в роз’яснені зазначеного питання та надати офіційну відповідь.

Сподіваємося на Вашу підтримку та подальшу співпрацю в обговоренні нагальних проблем та пошуку шляхів їх вирішення в колі представників органів виконавчої влади та бухгалтерів-практиків. 

З повагою
Аполлон Позов, 
голова ГО «Всеукраїнський
бухгалтерський клуб»


Відповідь

Державна податкова служба України

Лист

від 05.07.21 р. № 15125/6/99-00-04-01-03-06

ГО «Всеукраїнський бухгалтерський клуб»
 

Комітет Верховної Ради України з
питань фінансів, податкової та
митної політики

Щодо розгляду звернення

Державна податкова служба України на виконання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики від 23.06.2021 № 04-32/10-2021/207594 (вх. ДПС № 601/2 від 24.06.2021) розглянуло звернення громадської організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб» від 10.06.2021 № 101-4 ВБК, щодо порядку подання податкової звітності, зокрема стосовно кількості звітних декларацій, якщо земельні ділянки розташовані в одній об’єднаній територіальній громаді, але не території різних населених пунктів, та щодо того, який код КОАТУУ зазначається в таких деклараціях (ОТГ чи населеного пункту), в межах компетенції повідомляє.

Податковим кодексом України (далі – Кодекс), передбачено, що плата за землю сплачується за місцезнаходженням земельної ділянки і зараховується до відповідного місцевого бюджету згідно з положеннями Бюджету кодексу України (п. 10.5 ст. 10, п.287.4 ст. 287 Кодексу.

Форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі — декларація) затверджена наказом міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.01.2017 № 9).

У рядку 7 Декларації зазначається «Код органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної(их) ділянки(ок) за КОАТУУ». Для кожного такого органу складається окрема Декларація.

Згідно з частиною першою ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон) органи місцевого самоврядування – сільські, селищні, міські ради, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Населений пункт є адміністративно-територіальною одиницею і не є органом місцевого самоврядування (ст. 1 Закону).

Таким чином, платник плати за землю – власник декількох земельних ділянок, що розташовані у населених пунктах, територія яких входить до однієї територіальної громади, подає до відповідного контролюючих органу одну Декларацію.

При цьому відповідно до вимог п. 63.3 ст.63 Кодексу платник плати за землю підлягає реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцем розташування рухомого та нерухомого майна, об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

В.о. Голови

Євген Олейніков

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали