Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Особливості проведення атестації робочого місця у шкідливих умовах праці

15.09.2021 13 0 0

Відповідно до Методичних рекомендацій № 41 робоче місце працівника характеризується наявністю:

  • закріпленої зони;
  • технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю) або їх сукупності, необхідної для виробництва продукції, надання послуг, виконання робіт або установчих функцій.

Робоче місце працівника ― це певна зона, де працівник знаходиться і працює із застосуванням у процесі роботи різних технічних або інших засобів.

Робочі місця характеризуються за часом знаходження працівника на них:

  • постійні, де працівник проводить більше п’ятдесяти відсотків свого робочого часу або понад 2 години безперервно;
  • непостійні, де працівник знаходиться менше п’ятдесяти відсотків свого робочого часу.

Якщо робота здійснюється в різних пунктах робочої зони, постійним робочим місцем вважається вся робоча зона. Робочою зоною, є простір, обмежений по висоті до 2 м над рівнем підлоги чи майданчика, на якому знаходиться місце постійного або не постійного перебування працівників.

Атестацію робочих місць необхідно проводити тоді, коли на підприємстві є роботи, професії(посади), зазначені у:

  • Списку виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджені постановою КМУ від 24.06.2016 №461;
  • Списку виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затверджені постановою КМУ від 17.11.1997 №1290;

Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2001 № 163.
Атестація робочих місць за умовами праці ― комплексна оцінка всіх  факторів виробничого середовища і трудового процесу, які впливають на здоров’я і працездатність працівників як тепер так і в майбутньому.

Атестацію робочих місць за умовами праці проводять відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 №442 та Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Міністерства праці України від 01.09.1992 №41.

На основі комплексної оцінки робочі місця відносяться до одного з видів умов праці:

  • з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці;
  • зі шкідливими і важкими умовами праці;
  • зі шкідливими умовами праці.

Атестація відіграє основну роль у встановленні об’єктивних показників умов праці на робочому місці працівника.

За результатами атестації встановлюють пільги і компенсації за роботу із шкідливими та важкими умовами праці, а також вживають заходів, щоб поліпшити умови праці.

Основна мета атестації полягає в регулюванні відносин між власником і працюючим у сфері реалізації прав на здорові і безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

rv.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали