Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Особливості надання декретних жінкам-«чорнобильцям»

27.03.2019 6834 0 0


Як повідомляє ФСС, допомога по вагітності та пологах жінкам, віднесеним до 1–3-ї категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надається за кошти Фонду в розмірі 100 % середньої зарплати за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Право на виплати мають усі офіційно працевлаштовані жінки.

У загальних випадках тривалість відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами становить 126 календарних днів (далі – к. д.) (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів), листок непрацездатності (далі – ЛН) видається з 30-го тижня вагітності.

Водночас у разі вагітності жінок, віднесених до 1–3-ї категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, тривалість ЛН у зв’язку з вагітністю та пологами становить 180 к. д. (90 днів до передбачуваного дня пологів і 90 днів після пологів). Листок непрацездатності видається з 27-го тижня вагітності.

Жінкам, віднесеним до 4-ї категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога надається на загальних підставах за період, тривалість якого становить 126 к. д.

У разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді додатково до основного видається ЛН у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 14 к. д.

Нагадаємо, що для отримання допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів ФСС отриманий ЛН необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами. У разі роботи за сумісництвом надається копія ЛН, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування, що створюється на кожному підприємстві, в установі чи організації будь-якої форми власності, приймає рішення про призначення допомоги по вагітності та пологах.

Документи для призначення допомоги розглядаються комісією із соціального страхування (уповноваженим) підприємства не пізніше 10 днів з дня їх надходження.

Протокол засідання комісії або рішення уповноваженого передаються бухгалтеру підприємства разом із ЛН, на підставі чого здійснюється розрахунок суми допомоги по вагітності та пологах, що фінансується ФСС.

Для надання матеріального забезпечення застрахованій особі за рахунок коштів ФСС на підставі здійснених розрахунків роботодавцем заповнюється заява-розрахунок за встановленою формою і передається до робочого органу ФСС за місцем обліку страхувальника. Заяву-розрахунок також можна подати у електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали