Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оплата праці в разі переведення на нижчеоплачувану роботу

21.01.2020 2615 0 0

Саме таку назву слід було дати листу Мінсоцполітики від 21.11.19 р. № 1707/0/206-19. Проте він вийшов з назвою «Щодо поняття «нижчеоплачувана посада», уводячи в оману читачів. У результаті доводиться зазначити, що зміст листа абсолютно не відповідає його назві. 

Можливо, Мінсоцполітики спочатку мало намір дати визначення поняттю «нижчеоплачувана посада», але потім щось пішло не так. Як то кажуть, хотіли як краще, а вийшло як завжди.

Давайте припустимо, яким мав бути зміст листа з такою назвою. Напевно, читачі чекали побачити там визначення типу: «нижчеоплачувана посада – це посада, яка відрізняється від попередньої тим-то і тим-то». І знайти опис конкретних ознак відмінності від попередньої посади, наприклад за кодом посади у класифікаторі професій ДК 003:2010 (чим менша перша цифра коду КП, тим більш високооплачуваною має бути робота, оскільки вона має на увазі більш кваліфіковану працю). За хорошим рахунком, Мінсоцполітики не завадило б навести в листі конкретні приклади з посиланням на чинний ДК 003:2010.

Адже на підставі думки Мінсоцполітики, викладеної в листах, Держпраці визначає при трудових перевірках правильність дій роботодавця щодо працівників. А як роботодавцеві в цьому випадку зрозуміти, що мало на увазі Мінсоцполітики, даючи таку назву листу?

Хоча зміст вищезгаданого листа не відповідає своїй назві, його не можна вважати некорисним для роботодавців. У цьому листі Мінсоцполітики нагадує про те, що в разі переведення працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу, за працівником протягом двох тижнів зберігається його попередня середня зарплата (ст. 114 КЗпП). Для цього працівникові протягом цих двох тижнів нараховується доплата в такому розмірі, щоб сума разом із зарплатою на новій посаді відповідала середній зарплаті на попередній посаді.

Проте, процитувавши в листі норму ст. 114 КЗпП, Мінсоцполітики чомусь не роз’яснило, що середню зарплату на попередній посаді необхідно визначати на підставі абзацу третього п. 2 розд. ІІ Порядку розрахунку середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100. Тобто виходячи з виплат за останні два місяці, що передують переведенню на нижчеоплачувану посаду.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали