Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Оплата понаднормових годин при підсумованому обліку робочого часу

29.03.2019

При підсумованому обліку робочого часу час, відпрацьований понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, вважається надурочним і оплачується згідно із ст. 106 КЗпП.

Оплата за всі години надурочної роботи провадиться в кінці облікового періоду або при звільненні працівника.


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.03.2019 р. N 248/0/206-19

Щодо оплати надурочних годин при підсумованому обліку робочого часу

Директоратом норм та стандартів гідної праці Міністерства розглянуто лист щодо оплати надурочних годин при підсумованому обліку робочого часу та в межах компетенції повідомляється.

Згідно із статтею 61 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) режим підсумованого обліку робочого часу може вводитись на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу.

Обліковий період установлюється в колективному договорі. Він охоплює робочий час і години роботи у вихідні і святкові (неробочі) дні, години відпочинку. Щоденна або щотижнева тривалість робочого часу може коливатися протягом облікового періоду. Переробка робочого часу в окремі дні може компенсуватися додатковими днями відпочинку або відповідним зменшенням тривалості роботи в інші дні облікового періоду.

При підсумованому обліку робочого часу час, відпрацьований понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, вважається надурочним і оплачується згідно із статтею 106 КЗпП.

Оплата за всі години надурочної роботи провадиться в кінці облікового періоду або при звільненні працівника.

Загальна кількість надурочних годин за обліковий період визначається як різниця між фактично відпрацьованим часом і нормою годин за цей період.

Для визначення годинної ставки для оплати надурочних годин необхідно місячний оклад працівника розділити на середньомісячне число годин за обліковий період, яке має розраховуватись з урахуванням норми тривалості робочого часу за цей період, встановленої з дотриманням вимог статей 50, 51 та 53 КЗпП.

При цьому середньомісячна кількість годин за обліковий період розраховується шляхом ділення норми тривалості робочого часу за обліковий період (у зазначеному в листі випадку - рік) на кількість місяців в обліковому періоді.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер.

Генеральний директор Директорату
норм та стандартів гідної праці

Ю. Кузовой 

Коментарі до матеріалу
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
22.05.2025
Як можна подати Розрахунок податковим агентам
Розрахунок можна подати декількома способами, у тому числі засобами електронного зв’язку в електронній формі або на паперовому носії, або поштою. Детальніше – див. нижче. Які способи подання податковими агентами Розрахунку? Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплачено...
22.05.2025
Чи можна надати відпустку на 2026 рік у 2025 році
Працівник матиме право на щорічну відпустку за 2026 рік, відпрацювавши хоча б один день нового періоду робочого року. Працівник хоче взяти щорічну відпустку за 2026 рік, бо відпустку за 2025 рік він уже використав? Чи можна надати таку відпустку? Ні, не можна. Відпустки за другий та наступні роки р...
22.05.2025
Яким документом можна підтвердити достовірність РНОКПП
Особа за власним вибором пред’являє один із зазначених документів для надання даних про реєстраційний номер Облікової картки.  Відповідно до ст. 63 та 70 Податкового кодексу та п. 1 розд. II Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податк...
Кращі матеріали
Центр сповіщень