Операція з відшкодування вартості спожитого пального підрядником - не реалізація пального
05.05.2016 356 0 0
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 15.04.2016 р. № 8610/6/99-99-15-03-03-15
Про розгляд звернення
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Підприємства щодо віднесення до операцій з реалізації пального операцій із відшкодування замовником вартості пального, що спожите підрядником (Підприємством) і повідомляє таке.
У листі Підприємство зазначає, що за договорами підряду та субпідряду виконує роботи з капітального ремонту свердловин, використовуючи при цьому пальне, вартість якого згодом відшкодовується замовником на підставі актів виконаних робіт.
Відповідно до пп. 212.1.15 п. 212.1 ст. 212 Кодексу платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне.
Реалізація пального для цілей розділу VI Кодексу - це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення (в тому числі передача на комісійну/довірчу реалізацію), поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду, іншого компетентного державного органу чи органу місцевого самоврядування за плату (компенсацію) або без такої, які передбачають перехід права власності або права розпорядження, а також передачу (відпуск, відвантаження) пального на підставі договорів про виробництво із сировини замовника. Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання (пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Відповідно до ст. 837 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оуплачиваети виконану роботу. При цьому ст. 839 ЦКУ передбачено, що підрядник зобов'язаний виконати роботу, визначену договором підряду, із свого матеріалу і своїми засобами, якщо інше не встановлено договором. Ціна роботи у договорі підряду включає відшкодування витрат підрядника та плату за виконану ним роботу (ст. 843 ЦКУ).
Отже, відшкодування за спожите підрядником пальне здійснюється замовником у грошовій формі на підставі актів виконаних робіт та у межах договору підряду, за умовами якого роботи виконуються з матеріалу підрядника, при цьому перехід права власності або права розпорядження на таке пальне не відбувається. Таким чином, операція з відшкодування вартості спожитого пального не належить до операцій з реалізації пального у розумінні пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.
Коментарі до матеріалу