Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Обов’язковий медогляд: кому слід проходити і як часто

03.07.2018 22924 0 0

Власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року (ст. 169 КЗпП).

Перелік професій, працівники яких підлягають медичному огляду, термін і порядок його проведення встановлюються за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Слід наголосити, що працівники підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі, водопровідних споруд, лікувально-профілактичних, дошкільних і навчально-виховних закладів, об’єктів комунально-побутового обслуговування, інших підприємств, установ, організацій, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь повинні обов’язково проходити попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди (частина друга ст. 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»).

Роботодавець згідно з чинним законодавством відповідає за організацію і своєчасність проходження працівниками обов’язкових медичних оглядів і допуск їх до роботи без необхідного медичного висновку (частина четверта ст. 26 Закону).

Працівників, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, відсторонюють від роботи й можуть притягти до дисциплінарної відповідальності (частина п’ята ст. 26 Закону).

http://lviv.dsp.gov.ua/?p=13929

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали