• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Про умови звільнення від оподаткування ПДВ операцій з безоплатної передачі майна

ред. Uteka.ua

22.03.2017 548 0 0

Головне управління ДФС у Харківській області   повідомляє, що відповідно до п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, згідно ст. 186 цього Кодексу.

Підпунктом «в» пп. 14.1.185, пп. «в» пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу визначено, що постачання товарів/послуг включає в себе безоплатну передачу майна іншій особі, постачання послуг іншій особі на безоплатній основі. Таким чином операція із безоплатної передачі майна з балансу платника податку на баланс іншого платника є операцією з постачання такого майна, яка є об'єктом оподаткування ПДВ.

Водночас такі операції звільняються від оподаткування ПДВ у разі безкоштовної передачі з балансу платника податку на баланс іншого платника індивідуально визначеного майна за умови дотримання вимог пп. 197.1.16 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу.

При цьому режим звільнення від оподаткування ПДВ, визначений нормами пп. 197.1.16 п. 197.1 ст. 197 Податкового кодексу, застосовується за умови одночасного виконання таких вимог:

   передаватись повинен об’єкт будь-якої форми власності;

   передача повинна здійснюватися на безоплатній основі;

   операція повинна здійснюватися між двома платниками ПДВ або між двома юридичними особами;

   передача повинна відбуватися виключно у державну чи комунальну власність;

   операція повинна здійснюватися на підставі прийнятого відповідного рішення Уряду, центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.

Джерело: http://kh.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали