Верховною Радою прийнято Закон від 18.07.2024 № 3878-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку» (далі – Закон № 3817), пп. 1 п. 3 якого вносяться зміни до п. 47 підрозд. 5 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу, яким, зокрема, змінені з 1 вересня 2024 року вимоги щодо невіднесення до акцизного складу і, відповідно, його нереєстрації – місць зберігання пального, у тому числі платника акцизного податку з реалізації пального, що використовується для заправлення електрогенераторних установок, у кожному (на кожній) з яких загальна місткість розташованих ємностей для цих потреб:
Така можливість не реєструвати як акцизний склад місця зберігання пального, призначеного для заправлення електрогенераторних установок, може бути застосована зберігачем за умов дотримання вимог щодо:
При цьому залишились вимоги щодо отримання ліцензій на право зберігання пального, а у разі відсутності такої ліцензії встановлено норми*, які передбачають, що у період дії воєнного стану в Україні, Указом Президента від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (далі – Указ № 64), затвердженим Законом від 24.02.2022 № 2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування у випадку зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі:
Право на зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2 000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, набувається з моменту безоплатного подання декларації до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Якщо у період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом № 64, та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування, контролюючим органом буде виявлено факти зберігання суб’єктом господарювання пального в обсягах понад 2 000 літрів без отримання ліцензії на право зберігання пального та/або за відсутності належним чином поданої декларації, до такого суб’єкта господарювання застосовується відповідальність за зберігання пального без ліцензії на право зберігання пального.
* Відповідно до норм ч. 24 розд. XIII «Перехідні положення» Закону № 3817.
ДПС
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm