Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Несвоєчасна сплата земподатку через невручення повідомлення-рішення: чи буде штраф?

Редакція

14.03.2017 486 0 0

Чи передбачена відповідальність за несвоєчасну сплату фізособою земельного податку або орендної плати, якщо контролюючим органом податкове повідомлення-рішення не вручено особисто фізособі (під розписку) або надіслано без повідомлення про вручення (залишено в поштовій скриньці) та як визначити в такому випадку строк сплати?

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізособі, якщо:

    його вручено їй особисто чи її представникові,

    надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному п. 42.4  ПКУ

Якщо пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Якщо сума грошового зобов’язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання і має право оскаржити зазначену суму.

Плата за землю фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Згідно з пп. 129.1.2 ПКУ при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов’язаних з проведенням податкових перевірок, нарахування пені розпочинається - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім випадків, передбачених п. 126.2 ПКУ) протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

    при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

    при затримці понад 30 календарних днів, - у розмірі 20%  погашеної суми податкового боргу.

Отже, якщо податкове повідомлення-рішення вручено особисто фізособі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження з повідомленням про вручення і фізична особа не сплатила плату за землю у визначені ПКУ строки, то такій фізособі нараховується штраф та пеня залежно від кількості днів затримки сплати узгодженої суми грошового зобов’язання з земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Якщо податкове повідомлення-рішення не вручено фізичній особі чи надіслано листом без повідомлення про вручення, то контролюючий орган нараховує платнику суму земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності без застосування штрафних санкцій та пені.

 (категорія 112.07 "ЗІР").

Джерело: http://zir.sfs.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали