Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Негрошова нецільова благодійна допомога у формі № 1ДФ

07.11.2018 333 0 0



Відповідно до пп. 170.7.3 ПК платник податку може отримувати нецільову благодійну допомогу, зокрема, у негрошовій формі (матеріальну) від резидентів – юридичних або фізичних осіб. Сума такої допомоги, зокрема матеріальної, не включається до оподатковуваного доходу платника, якщо її розмір протягом звітного податкового року не перевищує граничного.

Граничним розміром доходу є сума, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (пп. 169.4.1 ПК). У 2018 році це 2 470 грн. (1 762 грн. х 1,4).

Податкові агенти зобов’язані подавати у строки, установлені ПК для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Податковий розрахунок форми № 1ДФ та Порядок заповнення та подання податковими агентами цього розрахунку затверджено наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 (далі – Порядок № 4).

У графі 3а «Сума нарахованого доходу» форми № 1ДФ відображається (за звітний квартал) дохід, нарахований фізособі відповідно до ознаки доходу згідно з Довідником ознак доходів (далі – Довідник), наведеним у додатку до цього Порядку (п. 3.2 розд. ІІІ Порядку № 4).

Згідно з Довідником сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі та, що перевищує встановлений граничний розмір, відображається у формі № 1ДФ під ознакою доходу «169».

У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачено його чи ні.

Нарахований дохід відображається повністю, без вирахування ПДФО, страхових внесків до Накопичувального фонду, обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок зарплати працівника, суми податкової соціальної пільги за її наявності та ВЗ.

У графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом (п. 3.3 розд. III Порядку № 4).

Крім того, слід сказати про таке.

Згідно з п. 164.5 ПК під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, та помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою

К = 100 : (100 – Сп),

де    К – коефіцієнт;

    Сп – ставка податку, установлена для таких доходів на момент їх нарахування.

До наведеної формули застосовується ставка ПДФО 18 %, отже, коефіцієнт для ставки 18 % буде 1,21951.

Тобто в разі надання платнику податку доходів у негрошовій формі значення у графах 3а «Сума нарахованого доходу» та 3 «Сума виплаченого доходу» форми № 1ДФ відображаються з урахуванням цього коефіцієнта.

У графах 4а та 4 зазначаються суми нарахованого та перерахованого ПДФО, який утримується із суми перевищення граничного розміру доходу з урахуванням коефіцієнта.

У рядку «Військовий збір» форми № 1ДФ відображається загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого ВЗ та загальна сума перерахованого до бюджету ВЗ у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у грн. з коп.) (п. 3.11 розд. III Порядку № 4). Базою обкладення ВЗ є вартість доходу у негрошовій формі, розрахована за звичайними цінами, без урахування коефіцієнта, визначеного п. 164.5 ПК.

Індивідуальна податкова консультація ДФС від 08.10.18 р. № 4334/6/99-95-42-02-15/ІПК.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали