Податкові новації 2019: що змінилось з 1 січня
З 1 січня 2019 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України».
Податок на прибуток
Додано визначення активу з права користування - це визнаний орендарем згідно з вимогами міжнародних стандартів фінансової звітності актив, який представляє право орендаря використовувати базовий актив протягом строку оренди.
Трансфертне ціноутворення (контрольовані операції)
Положення пп. 39.2.1.1 ПКУ доповнено також нормою, згідно з якою, якщо нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до переліку КМУ, у звітному році сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з таким нерезидентом за відсутності критеріїв, визначених підпунктами «а» - «в» цього підпункту ПКУ, визнаються неконтрольованими.
Оновлено визначення господарської операції для цілей трансфертного та правила віднесення операцій до контрольованих, якщо право власності на предмет (результат) такої операції між резидентом і нерезидентом спочатку переходить до однієї або декількох осіб.
Передбачено, що на запит ДФСУ платники податків протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту подають документацію з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті. Документація подається платником податків до контролюючого органу.
ПДВ
Перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної доповнено індивідуальним податковим номером. Зауважимо, що форма податкової накладної і до цих змін містить індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість.
В п. 30.4 ПКУ уточнено, що не можна відмовитись від застосування податкової пільги з ПДВ.
ПДФО
З 1 січня 2019 року до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи не включаються вартість дарунків у частині, що не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.
Тобто у 2019 році це сума 1043,25 грн (4173х25%).
Єдиний соціальний внесок
Змінами до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» тепер передбачено встановлення розміру внеску 8,41% як для підприємств, установ і організацій, так і для фізичних осіб — підприємців, в яких працюють особи з інвалідністю щодо зарплат таких осіб з інвалідністю.
Застосування реєстраторів розрахункових операцій
З 2019 року платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення, обов‘язково мають застосовувати РРО у випадках проведення розрахунків в готівковій формі або з використанням платіжних карток (п. 296.10 ПКУ).
Туристичний збір
Ставка туристичного збору встановлюється за рішенням відповідної місцевої ради за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі до 0,5% - для внутрішнього туризму та до 5% - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.
sud.ua
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 3