Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податкове повідомлення-рішення за завищення від’ємного значення

Редакція

10.04.2017 225 0 0

Відповідно до вимог п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт, зокрема, завищення розміру від’ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків, контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Відзначимо, що Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 №1204 (далі – Порядок №1204).

Пунктом 1 Порядку №1204 визначено, що у випадках, якщо дані перевірки результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про завищення від’ємного значення суми ПДВ платника податків, яка заявлена у податкових деклараціях, уточнюючих розрахунках, контролюючий орган визначає зменшення від’ємного значення суми податку на додану вартість, і складає податкове повідомлення-рішення за формою «В4».

Якщо контролюючий орган під час перевірки встановлює факт завищення платником податку від’ємного значення сум ПДВ, яке залишилося непогашеним станом на 1 липня 2015 року в податковій звітності з податку на додану вартість, що призвело до завищення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначеної п. 200 прим.1.3 ст. 200 прим.1 ПКУ, до такого платника податку, крім штрафів, передбачених ст. 123 ПКУ, застосовується штраф у розмірі 10 відсотків суми завищення від’ємного значення.

До від’ємного значення належить від’ємне значення сум податку на додану вартість, що залишилося непогашеним станом на 1 липня 2015 року, що обліковується в податковій звітності з ПДВ та включає:

- від’ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду;

- непогашене від’ємне значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду.

Штрафні санкції, передбачені ст. 123 ПКУ, застосовуються у випадках, якщо за результатами перевірки зменшено залишок від’ємного значення ПДВ та внаслідок цього зменшено суму бюджетного відшкодування або донараховано суму податкового зобов’язання з ПДВ.

Разом з тим, у таких випадках Порядком №1204 передбачено направлення податкових повідомлень-рішень за іншими формами, зокрема за формами: «Р», «В1» або «В3».

Джерело: http://tr.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали