Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи можуть юрособи-єдинники надавати поворотну фіндопомогу

13.03.2019

Надання юрособою-єдинником групи 3 поворотної фіндопомоги не на постійній основі не суперечить вимогам пп. 291.5.1 ПКУ щодо перебування на спрощеній ситсемі оподаткування.

Водночас діяльність з надання поворотної фінансової допомоги іншим юридичним особам (ФОП) на постійній основі може розглядатися як фінансове посередництво, за умови здійснення якого юрособа не має права застосовувати спрощену систему оподаткування (абз. 6 пп. 291.5.1 ПКУ).


ГУ ДФС У МИКОЛАЇВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 28.02.2019 р. № 806/10/ІПК/14-29-12-03-22

Щодо застосування спрощеної системи оподаткування

Головне управління ДФС у Миколаївській області розглянуло звернення Товариства про отримання індивідуальної податкової консультації щодо окремих норм застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Товариство просить надати роз’яснення, чи має право юридична особа, платник єдиного податку третьої групи надавати поворотну фінансову допомогу, не порушуючи умов перебування на єдиному податку, встановлених п. 291.5 ст. 291 Кодексу.

Згідно з реєстраційними даними ДФС Товариство є платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відсотків.

Згідно з підпунктом 14.1.257 пунктом 14.1 статті 14 Кодексу поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.

Правовою основою для отримання поворотної фінансової допомоги є договір позики (статті 1046-1053 Цивільного Кодексу України).

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу XIV «Спеціальні податкові режими» Кодексу.

Пунктом 291.5 статті 291 Кодексу визначені види діяльності, за умови здійснення яких юридичні особи не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи.

Згідно з абзацом шостим підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Кодексу не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб’єкти господарювання (юридичні особи), які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III Кодексу.

Відповідно до абзацу третього статті 333 Господарського кодексу України фінансове посередництво - діяльність, пов’язана з отриманням та перерозподілом фінансових коштів, крім випадків, передбачених законодавством. Фінансове посередництво здійснюється установами банків та іншими фінансово-кредитними організаціями.

Умовою, за якою суб’єкт господарювання не може бути на спрощеній системі оподаткування, є обрані цим суб’єктом види діяльності зазначені у підпункті 291.5.1 пункті 291.5 статті 291 Кодексу.

Враховуючи зазначене, надання одноразової поворотної фінансової допомоги не є діяльністю у сфері фінансового посередництва.

Отже, надання Товариством поворотної фінансової допомоги не на постійній основі не суперечить вимогам підпункту 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 Кодексу щодо перебування не спрощеній системі оподаткування.

Водночас діяльність з надання поворотної фінансової допомоги іншим юридичним особам (фізичним особам - підприємцям) на постійній основі може розглядатися як фінансове посередництво, за умови здійснення якої Товариство не має права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
13.05.2025
Строкові трудові договори та коли вони запроваджуються
Трудовий договір може бути: 1) безстроковим, що укладається на невизначений строк; 2) на визначений строк, установлений за погодженням сторін; 3) таким, що укладається на час виконання певної роботи. Ці норми ст. 23 КЗпП роз’яснили посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій...
13.05.2025
Як бізнесу захистити себе в господарському суді
У разі неможливості вирішити питання у досудовому порядку сторони можуть звернутися до господарського суду. Звернення до господарського суду – це важливий інструмент захисту порушених прав та інтересів суб’єктів господарювання. Проте перш ніж подати позов, сторони повинні оцінити можливі...
13.05.2025
Що робити в разі звільнення сумісника з основного місця роботи
Працівника доцільно звільнити з посади за сумісництвом, а потім прийняти на основне місце роботи за новим трудовим договором, ураховуючи вимоги ст. 24 КЗпП. Відповідно до вимог ст. 1021 КЗпП сумісництвом вважається виконання працівником, окрім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового д...
Кращі матеріали