Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Мінрозвитку схвалило Програми відновлення України на 4,5 млрд грн

08.04.2025

У межах третього етапу Програми відновлення України схвалено 131 проєкт на загальну суму 4,5 млрд грн.

Йдеться про ініціативи, які будуть реалізовуватися в громадах у чотирьох напрямах: 

  • енергетична стійкість громад: 37 проєктів на 1,1 млрд грн,
  • модернізація інфраструктури водопостачання та водовідведення: 68 проєктів на 2,0 млрд грн,
  • реконструкція медичних закладів: 21 проєкт на 1,1 млрд грн,
  • будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб: 5 проєктів на 0,3 млрд грн.

Реалізація схвалених проєктів розпочнеться найближчим часом. Загальний термін виконання становить 18 місяців, а об’єкти, пов’язані з енергетичною стійкістю громад, мають бути завершені до початку опалювального сезону – жовтня 2025 року.

«Ми переходимо до етапу реалізації конкретних рішень. За результатами третього етапу Програми відновлення України маємо 131 схвалений проєкт, який відповідає як державним політикам, так і регіональним та місцевим стратегіям. Це показує, що громади не лише зацікавлені у розвитку, а й готові до системної роботи з оновлення своєї інфраструктури.

Для Мінрозвитку пріоритетом залишається підтримка втілення саме локальних візій – ми довіряємо громадам і надаємо їм усі необхідні інструменти: фінансування, експертизу, цифрові рішення. Особливо важливо, що ухвалені проєкти мають реалізовуватись у визначені терміни – аби люди якнайшвидше відчули результат.

Ми дякуємо нашим міжнародним партнерам, зокрема Європейському інвестиційному банку, за те, що ця амбітна програма розширюється. Вже цього року ми зможемо оголосити новий відбір завдяки додатковому фінансуванню. Відновлення – це спільна справа, і громади в цій справі – наші ключові союзники», – зазначив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Відбір проєктів здійснювала Експертна робоча група при Мінрозвитку, до складу якої увійшли представники профільних міністерств, асоціацій органів місцевого самоврядування, громадських та антикорупційних організацій. Такий підхід дозволив забезпечити як прозорість, так і високий рівень експертизи при ухваленні рішень щодо фінансування. 

Усі процеси – від подання заявок до моніторингу реалізації – здійснювалися через цифрову екосистему DREAM, яка дозволяє ефективно управляти даними, відстежувати хід реалізації, контролювати використання коштів і забезпечувати їх цільове спрямування.

Під час оцінювання особливу увагу приділяли комплексності, ефективності проєктів, а також їх відповідності регіональним і місцевим стратегіям розвитку. Громади були залучені до всіх етапів – від подання заявок до участі в роботі експертної групи. Кожна громада мала можливість обґрунтувати важливість свого проєкту для місцевих жителів.

Серед прикладів схвалених ініціатив у напрямі енергетичної стійкості – реконструкція системи централізованого теплопостачання в м. Запоріжжя зі встановленням газопоршневих когенераційних установок, реконструкція котельні в м. Миколаїв, а також модернізація системи електропостачання чотирьох котелень у Житомирі із встановленням блочно-модульних когенераційних установок. 

У напрямі модернізації водопостачання та водовідведення серед відібраних проєктів – капітальний ремонт водонапірної вежі в селі Шевченкове на Сумщині, реконструкція очисних споруд у м. Дергачі Харківської області, реконструкція водогону в Миколаєві, будівництво водопроводу в Підгородному на Дніпропетровщині та реконструкція каналізаційного колектора в Херсонській області.

У сфері охорони здоров’я затверджено, зокрема, реконструкцію хірургічного корпусу лікарні в м. Конотоп, капітальний ремонт будівлі Криворізької міської лікарні № 7 та ремонт лікарні у селищі Великоолександрівка. Для внутрішньо переміщених осіб реалізовуватимуться проєкти реконструкції будівель під гуртожитки у м. Дніпро, смт Софіївка та селі Томашівка Черкаської області.

Загалом у межах третього етапу Програми відновлення України було подано 453 проєктні заявки від 235 громад на загальну суму 19,27 млрд грн. Уряд уже ухвалив рішення про залучення додаткових 100 млн євро для масштабування ініціативи. Новий відбір очікується вже цього року.

Для довідки:

Програма відновлення України є частиною реформи публічних інвестицій, яка спрямована на відновлення критично важливої інфраструктури та покращення якості життя в громадах, що постраждали від війни.
У рамках попередніх двох етапів програми вже реалізовано 225 проєктів на суму понад 500 млн євро. За словами Олексія Рябікіна, цього року очікується введення в експлуатацію ще кількох важливих об’єктів, що отримали фінансування раніше.

Міністерство розвитку громад та територій

 


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
11.07.2025
Якщо заборгованість із зарплати виплачується у липні 2025 року
Індекси для визначення компенсації зарплати за попередні періоди, яка виплачується у 2025 році Порядок нарахування та виплати компенсації заробітної плати, нарахованої у період з 01.01.01 р., затверджений постановою КМУ від 21.02.2001 № 159 (з урахуванням внесених змін постановами КМУ від 09.08.20...
11.07.2025
Що робити у разі виявлення помилок у даних після автоматичної постановки на військовий облік
Автоматична постановка на військовий облік заощаджує час військовозобовʼязаним, оскільки їм не треба стояти в чергах, збирати папери та проходити військово-лікарську комісію. Більше за темою: Дорогою на роботу працівника забрали до ТЦК: дії роботодавця В Україні діє механізм, який дозволяє ста...
11.07.2025
Виплата неприбутковою організацією матдопомоги, допомоги на лікування, надання позик: чи виключать за це з Реєстру
Розглянемо, чи є підставою для виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій надання своїм засновникам (учасникам), членам такої організації, працівникам матеріальну допомогу або здійснення виплат на потреби учасників (лікування, надання позик тощо). Більше за&n...
Кращі матеріали