Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Куди сплачувати податки при зміні місцезнаходження?

ДФС у листі від 07.09.2016 № 19336/6/99-99-08-02-01-15 роз’яснила, що у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Юридичні особи – платники податків до закінчення року обліковуються в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що вони є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) –  з ознакою того, що вони є платниками податків з наступного року.

У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів.

Податківці нагадали, що зміна місця реєстрації платником податків є підставою для розірвання Договору про визнання електронних документів в односторонньому порядку. При цьому такий платник податків має право скласти новий Договір.

У той же час на сьогодні ДФС спрощено процес укладання таких договорів: платником податків укладається один Договір з терорганом ДФС за основним місцем обліку, який надає право подавати документи до будь-якого органу ДФС, в якому такий платник перебуває на обліку.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали