Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Крадіжка ТМЦ у ході транспортування: порядок обліку ПДВ

12.04.2019 806 0 0

В Індивідуальній податковій консультації від 15.03.19 р. № 1070/6/99-99-15-03-02-15/ІПК розглянуто питання, що робити з ПДВ у разі крадіжки товарно-матеріальних цінностей (далі – ТМЦ) у ході транспортування.

Покупець – платник ПДВ відображав податковий кредит на дату першої з подій: оплати або отримання товарів (п. 198.2 Податкового кодексу, далі – ПК). Оскільки товар був отриманий не повністю, на суму товару, якого не вистачає, покупцеві потрібно нарахувати податкові зобов'язання згідно з пп. «г» п. 198.5 ПК. Адже викрадені ТМЦ не будуть використані в його господарській діяльності.

Для нарахування податкових зобов'язань не пізніше останнього числа місяця, у якому сталася крадіжка ТМЦ, покупець повинен оформити зведену податкову накладну з кодом ознаки «1».

Якщо винною особою товар буде повернений, тоді компенсуючі податкові зобов'язання слід відкоригувати. Також податкові зобов'язання слід відкоригувати і в разі, коли винною особою буде компенсована сума завданого збитку. Правда, у цьому випадку на суму отриманої компенсації потрібно буде оформити податкову накладну: така сума розглядається як компенсація вартості викраденого товару і включається до бази обкладення ПДВ згідно з п. 188.1 ПК.

Докладніше про дії покупця у разі недостачі товару див. «Недостача запасів при транспортуванні: алгоритм до дії».

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали