Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коригування виплат, які беруть участь у розрахунку середньої зарплати

24.05.2019 488 0 0

Щодо застосування коефіцієнта коригування для розрахунку відпусткових хочеться звернути увагу на два роз’яснення.

У листі від 22.03.19 р. № 383/0/206-19 Мінсоцполітики вкотре порушує питання про застосування п. 10 Порядку розрахунку середньої зарплати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок № 100). Ідеться про коригуванні виплат, які включаються до розрахунку середньої зарплати. Мінсоцполітики нагадує, що коригуванню на коефіцієнт збільшення окладу підлягає весь дохід, що бере участь у розрахунку середньої зарплати. Це такий дохід, як зарплата, премії, інші виплати (сюди можна віднести, наприклад, індексацію зарплати).

Крім того, Мінсоцполітики акцентує увагу на вимозі для проведення коригування середньої зарплати за п. 10 Порядку № 100. Це підвищення окладів відповідно до актів законодавства або за рішенням, передбаченим у колективному договорі. До цього випадку належить і підвищення посадового окладу керівника комунального підприємства, який працює за контрактом.

Якщо ж підвищення окладів у місяці надання відпусток або в розрахунковому періоді не відбувалося або відбулося, наприклад, унаслідок зміни посади, підвищення кваліфікації, то при розрахунку середньої зарплати застосовувати коефіцієнт із п. 10 Порядку № 100 – не треба.

А в листі від 06.03.19 р. № 233/0/204-19 Мінсоцполітики звертає увагу на такий нюанс. Якщо підвищення тарифних ставок і окладів відбулося в періоді, протягом якого зберігається середній заробіток (наприклад, у періоді, коли працівник уже був у відпустці), то здійснюється перерахунок тільки тих виплат, які припадають на період після дати підвищення окладів (ставок).

Наприклад, відпустка працівника почалася 24 квітня 2019 року і тривала до 8 травня. Відпусткові обчислено на підставі середньої зарплати з дотриманням вимоги з п. 10 Порядку № 100, тобто з коригуванням доходу на коефіцієнт збільшення окладу. З 1 травня 2019 року на підприємстві відбулося підвищення окладів (наприклад, на 12 %). Значить, відповідно до п. 10 Порядку № 100 бухгалтерові необхідно відкоригувати частину відпусткових, що припадає на 1–8 травня 2019 року, на новий коефіцієнт збільшення окладу.

Таке коригування бухгалтер зробить у травні 2019 року, відобразить у звіті з ЄСВ за відповідний період із типом нарахування «10». При цьому такий перерахунок для підприємства не буде штрафонебезпечним, а працівник доотримає суму відпусткових, що належить йому.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали