Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Яку інформацію з ДРФО про фізосіб надає ДПС на запит НАЗК

28.11.2023 22 0 1

Відповідно до пп. 20.1.23 Податкового кодексу (далі – ПК) контролюючі органи, визначені пп. 41.1.1 ПК, мають право надавати відповідно до закону інформацію з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків та реєстру страхувальників органам державної влади, Пенсійному фонду України та фондам загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Контролюючими органами є податкові органи (центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) – щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених пп. 41.1.2 ПК), законодавства з питань сплати ЄСВ, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи (пп. 41.1.1 ПК).

З метою реалізації механізму надання ДПС інформації з Державного реєстру, а також даних про рахунки платників податків, які взяті на облік у контролюючих органах , та автоматизації процесу електронної інформаційної взаємодії між інформаційно-комунікаційною системою «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»  Національного агентства з питань запобігання корупції та ІКС ДПС розроблено Порядок електронної інформаційної взаємодії електронних інформаційних ресурсів Національного агентства з питань запобігання корупції та Державної податкової служби України, затверджений наказом НАЗК, Мінфіну від 05.06.2023 № 121/23/289 (далі – Порядок № 121).

Порядок № 121 регламентує обмін інформацією між суб’єктами інформаційних відносин, у тому числі автоматизований, правила складання та подання НАЗК до ДПС запитів щодо отримання з ІКС ДПС інформації, необхідної для здійснення НАЗК повноважень, визначених законодавством (п. 4 розд. І Порядку № 121).

Обсяг, формат та структура даних, якими обмінюються суб’єкти інформаційних відносин через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію згідно із законодавством або протоколами, підготовленими відповідно до Порядку № 121 (п. 6 розд. І Порядку № 121).

Пунктом 1 розд. ІІ Порядку № 121 встановлено, що електронна інформаційна взаємодія електронних інформаційних ресурсів ДПС та НАЗК здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта».

У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта» електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.

Електронна інформаційна взаємодія електронних інформаційних ресурсів ДПС та НАЗК здійснюється шляхом:

  • автоматизованого обміну інформацією між Реєстром та ІКС ДПС;
  • подання уповноваженими особами Національного агентства з питань запобігання корупції запитів на отримання інформації з ІКС ДПС.

ДПС та НАЗК забезпечують ведення електронних журналів обліку запитів та відповідей на запити (п. 2 розд. ІІ Порядку № 121).

Надання запитів та відповідей на запити здійснюється з дотриманням вимог законодавства щодо електронних довірчих послуг (розд. ІІ Порядку № 121).

Відповідно до п. 1 гл. 1 розд. ІІІ Порядку № 121 НАЗК формує та подає до ДПС в електронній формі запити про фізосіб, крім осіб, які обіймають посади, перебування на яких становить державну таємницю, зокрема, на отримання інформації про джерела та суми доходів, нарахованих фізособі, та/або суми доходів, отриманих самозайнятими особами, а також загальну суму річного доходу, задекларованого фізособою в податковій декларації про майновий стан і доходи.

Запит про фізосіб, які обіймають посади, перебування на яких становить державну таємницю, формується та подається до ДП у паперовій формі.

Запит про джерела та суми доходів формується щодо однієї або декількох фізосіб. Одній фізособі відповідає один запис (абзац перший п. 2 гл. 1 розд. ІІІ Порядку № 121).

ДПС забезпечує обробку запитів та надає відповіді на запити НАЗК (п. 1 гл. 2 розд. ІІІ Порядку № 121).

Згідно з п. 2 гл. 1 розд. ІІІ Порядку № 121 відповідь на запит на отримання інформації про джерела та суми доходів містить такі відомості:

  • реєстраційний номер (відповідає номеру запиту, на який надається відповідь) та дату (число, місяць, рік) відповіді на запит;
  • результат обробки запиту.

Якщо фізособу ідентифіковано та в Державному реєстрі наявна інформація про джерела та суми доходів за запитуваний період, відповідь на запит містить такі відомості:

  • реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру або серію (за наявності) та номер паспорта (для громадян України, до паспортів яких внесено відмітку, що свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта) фізичної особи;
  • код у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань або реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру чи серію (за наявності) та номер паспорта (для громадян України, до паспортів яких внесено відмітку, що свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта) і назву або прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) податкового агента;
  • суму доходу, нарахованого та виплаченого фізособі податковим агентом, у розрізі ознак доходу та звітних періодів (починаючи з 2015 року), а також у розрізі місяців (починаючи з 2021 року) та/або суму доходів, отриманих самозайнятою особою, суму нарахованих та сплачених податків з доходів фізособи;
  • загальну суму доходу, нарахованого та виплаченого фізособі податковим агентом, у розрізі ознак доходу та років (починаючи з 1998 року);
  • дату прийняття на роботу (за наявності);
  • дату звільнення з роботи (за наявності);
  • загальну суму річного доходу, задекларованого фізичною особою у податковій декларації про майновий стан і доходи (за наявності);
  • період, за який надається інформація.

Під час обміну інформацією згідно з Порядком № 121 суб’єкти інформаційних відносин впроваджують організаційно-технічні заходи, які забезпечують захист інформації, що передається, з урахуванням ступеня обмеження доступу до неї та відповідно до законодавства у сфері захисту інформації (п. 1 розд. IV Порядку № 121).

Інформація, що передається, обробляється з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних та використовується НАЗК виключно для здійснення ним повноважень, визначених законодавством, і не може бути передана третій стороні, якщо інше не передбачено законом (п. 3 розд. IV Порядку № 121).

Головне управління ДПС у Запорізькій області

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали