Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Які види виплат враховуються до мінімальної гарантії із зарплати

27.05.2019 251 0 0

Як визначено в ст. 1 Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108), заробітна плата – це винагорода, обчислена зазвичай у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Відповідно до ст. 31 Закону № 108 розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати (далі – МЗП). Тобто, якщо працівник виконав місячну норму праці, йому мають нарахувати зарплату не нижче МЗП. У ч. 2 ст. 31 Закону № 108 наведено вичерпний перелік виплат, які не враховуються під час обчислення зарплати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Отже, якщо працівнику встановлено доплати за роботу у важких і шкідливих та особливо важких і особливо шкідливих умовах праці, які виплачуються за результатами атестації робочих місць, виплата за використання дезінфікуючих засобів, за роботу у нічний час, підвищена оплата за роботу в надурочний час, інші виплати, визначені ч. 2 ст. 31 Закону № 108, то вони мають виплачуватися понад розмір МЗП.

Виплати, які не потрапили до згаданого переліку, мають включатися до зарплати для забезпечення її мінімального розміру, а саме:

  • доплати за суміщення професій (посад) і виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт, ненормований робочий день;
  • надбавки за класність, почесне звання, високі досягнення у праці, вислугу років;
  • усі види премій, крім указаних у ч. 2 ст. 31 Закону № 108;
  • індексація тощо.

kr.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали