Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 (Д2) до декларації з ПДВ

Роз’яснення
18.06.2025

Який порядок заповнення таблиці 1.1 додатка 2 (Д2) до податкової декларації з ПДВ?

Таблиця 1.1 додатка 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» призначена для деталізації інформації щодо сум ПДВ, задекларованих до бюджетного відшкодування, які виникли за рахунок коригування податкових зобов’язань за операціями в межах дії режиму експортного забезпечення.

Таблиця 1.1 заповнюється у розрізі звітних (податкових) періодів, у яких виникло від’ємне значення, та у розрізі сум податку, які фактично сплачено у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до держбюджету за операціями з придбання з ПДВ, які враховано у зменшення сум податкових зобов’язань, визначених на підставі пп. «б» пп. 97.2 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу (далі – ПК).

У графі 2 «Постачальник (індивідуальний податковий номер або умовний індивідуальний податковий номер)» зазначається ІПН постачальника товарів/послуг – платника ПДВ (має відповідати даним реєстру платників ПДВ), а у разі сплати ПДВ до держбюджету безпосередньо декларантом бюджетного відшкодування ‒ умовний індивідуальний податковий номер (далі – ІПН) «300000000000» (задекларовано ряд. 18 податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) у відповідному періоді та фактично сплачено).

Слід звернути особливу увагу на необхідність правильного заповнення ІПН постачальника товарів/послуг, оскільки помилково заповнені дані не дають змогу ідентифікувати постачальника та відповідно можуть бути підставою для відмови у наданні бюджетного відшкодування суми від’ємного значення, сформованої у зв’язку із взаємовідносинами із таким постачальником товарів/послуг.

У графі 3 «Відʼємне значення: звітний (податковий) період у якому податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних включено до податкового кредиту, місяць» та 5 «Відʼємне значення: звітний (податковий) період у якому враховано в рахунок погашення податкових зобов’язань або фактично сплачено до Державного бюджету України, місяць» зазначається ціле число від 1 до 12.

Формат показника граф 4 «Відʼємне значення: звітний (податковий) період у якому податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних включено до податкового кредиту, рік» та 6 «Відʼємне значення: звітний (податковий) період у якому враховано в рахунок погашення податкових зобов’язань або фактично сплачено до Державного бюджету України, рік» – чотири цифри року (наприклад, 2024 тощо).

Значення граф 3–4 не може бути менше за значення граф 5–6 та більше за звітний (податковий) період, за який подається декларація, або звітний (податковий) період, що уточнюється.

У разі розшифровки сум податку, фактично сплачених декларантом до держбюджету (у гр. 2 зазначено умовний ІПН «300000000000»), графи 3–4 не заповнюються.

У графі 7 «Фактично сплачено у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України, сума податку на додану вартість» платник податку здійснює розшифровку суми податку, відображеної у рядку 9 таблиці 1 додатка 2 за умовним ІПН «300000000000».

Розмір податку, зазначений у графі 7 за умовним ІПН «300000000000» за відповідний період n, зазначений у графах 5–6 таблиці 1.1 додатка 2, не може бути більше значення рядка 18 декларації за період n з урахуванням сум податку, які було заявлено до відшкодування у попередніх звітних (податкових) періодах.

Розмір податку, зазначений у графі 7 за певним постачальником, не може бути більше суми податку, врахованої у зменшення податкових зобов’язань, визначених на підставі пп. «б» пп. 97.2 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ ПК.

Рядок «Усього***» графи 7 таблиці 1.1 додатка 2 має дорівнювати сумі значень рядків 1÷n графи 7 таблиці 1.1 додатка 2.

Значення рядка «Усього***» графи 7 таблиці 1.1 додатка 2 має дорівнювати сумі значень рядків графи 9 таблиці 1 додатка 2, в яких у графі 4 зазначено умовний ІПН «300000000000».

ЗІР, категорія 101.24

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
08.07.2025
Дії роботодавця у разі мобілізації працівника та за відсутності відповідних документів
Після отримання документів від працівника або ТЦК та СП необхідно видати наказ про увільнення працівника від роботи з дати мобілізації та скорегувати дані у табелі обліку використання робочого часу. Необхідно змінити причину відсутності на «інший невідпрацьований час», передбачений закон...
08.07.2025
Чи обов’язкове укладання колективного договору на підприємстві в умовах воєнного стану
Колективний договір є дієвим інструментом соціального захисту найманих працівників та стимулом дотримання роботодавцями вимог чинного законодавства про працю та інших питань соціальної політики. Більше за темою: Доплату за роботу на комп’ютері передбачено колдоговором: чи може роботодавець її...
08.07.2025
Відповідальність роботодавця за порушення права на відпустку
Розглянемо порядок надання щорічних відпусток, хто може взяти відпустку раніше, тривалість відпустки, особливості надання відпусток у період дії воєнного стану тощо. Більше за темою: Резерв на оплату відпусток: чи є різниці з податку на прибуток? Надання відпустки після звільнення з військової слу...
Кращі матеріали