Як ведеться облік товарних запасів у разі здійснення діяльності у декількох місцях продажу (господарських об'єктах)
ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що Законом від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за певною категорією платників закріплено обов’язок в частині ведення обліку товарних запасів. Наказом Мінфіну від 03.09.2021 № 496 затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далы – Порядок № 496). Звертаємо увагу, що облік товарних запасів здійснюється ФОП шляхом постійного внесення до Форми обліку інформації про надходження та вибуття товарів на підставі первинних документів, які є невід'ємною частиною такого обліку. Причому ФОП, який здійснює діяльність у декількох місцях продажу (господарських об'єктах), веде облік товарних запасів також за кожним окремим місцем продажу (господарським об'єктом) на підставі первинних документів, які підтверджують отримання товарів таким ФОП або окремим місцем продажу (господарським об'єктом), та/або первинних документів на внутрішнє переміщення товарів між ФОП та його окремими місцями продажу (господарськими об'єктами).
Первинні документи на внутрішнє переміщення товарів є невід'ємною частиною такого обліку. Пунктом 3 розд. ІІ Порядку № 496 встановлено, що ФОП вносить до Форми обліку відомості в такому порядку:
- у графі 1 зазначається порядковий номер рядка, в якому здійснено відповідний запис;
- у графі 2 – дата здійснення запису;
- у графах 3–6 – реквізити первинного документа (вид первинного документа, дата його складання, номер первинного документа (за наявності), найменування суб'єкта господарювання – постачальника або отримувача, його РНОКПП або код згідно з ЄДРПОУ/номер ID-картки для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття РНОКПП та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку в паспорті);
- у графі 7 – загальна вартість товару відповідно до первинного документа про надходження товару;
- у графі 8 – загальна вартість товару відповідно до первинного документа про вибуття товарів (крім даних щодо продажу через реєстратор розрахункових операцій / програмний реєстратор розрахункових операцій).
- у графі 9 зазначаються примітки, передбачені цим Порядком.
Записи у Формі обліку слід вести в хронологічному порядку надходження або вибуття товарів.
ГУ ДПС у Вінницькій області
Коментарі до матеріалу