Як у декларації з податку на прибуток відобразити сплачені за грудень 2024 року авансові внески за кожну АЗС
Більше за темою:
Як у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Мінфіну від 20.02.2023 № 101 із змінами, внесеними наказом Мінфіну від 06.03.2024 № 111) відобразити сплачені за грудень 2024 року суми авансових внесків з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним (АЗС)?
Законом від 10.10.2024 № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 4015) запроваджено сплату авансових внесків з податку на прибуток підприємств платниками цього податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним (далі – авансові внески).
Згідно з п. 137.12 Податкового кодексу (далі – ПК) платники податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, зобов’язані сплачувати авансові внески з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, інформація щодо якого внесена до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального станом на перше число поточного місяця. Авансові внески та податок на прибуток підприємств, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, визначаються у порядку, передбаченому п. 141.14 ПК.
Так, відповідно до абзацу першого пп. 141.14.1 ПК платники податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, сплачують щомісяця не пізніше двадцятого числа поточного місяця авансовий внесок з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, інформація щодо якого внесена до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального станом на перше число поточного місяця, у розмірі, визначеному пп. 141.14.2 ПК.
Пунктом 71 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК встановлено, що положення, зокрема, п. 141.14 ПК застосовуються з першого числа місяця, в якому набрав чинності Закон № 4015.
Ураховуючи, що Закон № 4015 набрав чинності з 1 грудня 2024 року, перший авансовий внесок сплачується за грудень 2024 року у термін не пізніше 20 грудня 2024 року.
Відповідно до пп. 141.14.3 ПК авансові внески з податку на прибуток підприємств, сплачені відповідно до п. 141.14 ПК, є невід’ємною частиною податку на прибуток.
Сплачена протягом звітного (податкового) періоду сума авансових внесків з податку на прибуток підприємств зменшує податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств, розраховані за результатами такого звітного (податкового) періоду за базовою (основною) ставкою, визначеною ст. 136 ПК, у сумі, що не перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання за такий податковий (звітний) період.
Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток не підлягає поверненню платнику податку як надміру та/або помилково сплачені податкові зобов’язання, не може бути зарахована в рахунок інших податків і зборів (обов’язкових платежів) та на неї не поширюється дія положення ст. 43 ПК.
Якщо сума авансового внеску, попередньо сплаченого протягом звітного (податкового) року, перевищує суму нарахованого податкового зобов’язання за такий податковий (звітний) рік, сума такого перевищення не переноситься у зменшення податкових зобов’язань наступних податкових (звітних) періодів.
Положеннями п. 46.6 ПК передбачено, якщо в результаті зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Ураховуючи те, що формою Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженою наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Мінфіну від 20.02.2023 № 101 зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 06.03.2024 № 111) (далі – Декларація), не передбачено відображення сплачених авансових внесків з податку на прибуток підприємств за кожне місце роздрібної торгівлі пальним, то врахувати, зокрема, сплачені суми за грудень 2024 року у зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств згідно з положеннями п. 141.14 ПК платники податку на прибуток матимуть змогу після внесення відповідних змін до Декларації.
ЗІР, категорія 102.20
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу