Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Яким чином у декларації з акцизного податку відображати відомості щодо кількості днів

Роз’яснення
15.07.2025

Яким чином у графах 4–6 додатку 15 до декларації з акцизного податку відображати відомості щодо кількості днів?

Законом від 09.10.2024 № 4014-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування акцизним податком спирту етилового та біоетанолу» внесено зміни до Податкового кодексу (далі – ПК) в частині встановлення окремих особливостей обчислення акцизного податку виробниками спирту етилового та біоетанолу.

Відповідно до пп. 49.1 п. 49 підрозд. 5 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК виробники спирту етилового, біоетанолу при обчисленні за податковий (звітний) період акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу враховують значення гарантованого податкового зобов’язання з акцизного податку за такий період.

Під гарантованим податковим зобов’язанням з акцизного податку розуміється величина податкового зобов’язання з акцизного податку, розрахована виходячи з максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу.

Підпунктом 49.2 п. 49 підрозд. 5 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК передбачено, що гарантоване податкове зобов’язання з акцизного податку за податковий (звітний) період (ГПЗ) обчислюється за формулою:

ГПЗ = Об х К х Ст,

де Об – обсяг спирту етилового, біоетанолу в літрах 100%-вого спирту етилового, визначений як максимальна продуктивність обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу за добу;

К – кількість днів у календарному місяці податкового (звітного) періоду;

Ст – ставка акцизного податку, визначена п. 215.3 ПК, діюча на перше число податкового (звітного) періоду.

При визначенні гарантованого податкового зобов’язання значення К зменшується на кількість днів, протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи регламентних робіт, за умови повідомлення про такі обставини в день їх настання в письмовій формі постійного представника контролюючого органу на акцизному складі та в електронній формі, у порядку, визначеному ст. 42 ПК, центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, з метою опломбування місць можливого доступу до спирту етилового, біоетанолу, їх розпломбування після закінчення дії обставин, у порядку, визначеному Законом від 18.06.2024 № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Платник податку при розрахунку гарантованого податкового зобов’язання значення показника К може зменшити лише на ту кількість днів, протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося взагалі (з початку і до кінця доби), за умови повідомлення про такі обставини в день їх настання в письмовій формі постійного представника контролюючого органу на акцизному складі та в електронній формі, у порядку, визначеному ст. 42 ПК.

29.04.2025 набрав чинності наказ Мінфіну від 11.04.2025 № 195 «Про затвердження Змін до форми декларації з акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку», яким внесено зміни до форми декларації з акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку (далі – Декларація), а саме: Декларацію доповнено новим додатком 15 «Розрахунок суми гарантованого податкового зобов’язання з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового».

У графі 4 додатку 15 до Декларації зазначається загальна (фактична) кількість днів у календарному місяці податкового (звітного) періоду. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.

У графі 5 додатку 15 до Декларації відображається кількість днів (повних діб), протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи регламентних робіт (К1).

У графі 6 додатку 15 до Декларації відображається загальна (фактична) кількість днів у календарному місяці податкового (звітного) періоду, зменшена на кількість днів, протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи регламентних робіт (К – К1).

ПК не передбачено іншого механізму обрахунку гарантованого податкового зобов’язання, а саме в частині обрахунку значення показника К при зменшенні днів, протягом яких виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося через зупинку виробництва на неповну добу.

Отже, суб’єкт господарювання в Декларації відображає загальну (фактичну) кількість днів в календарному місяці податкового (звітного) періоду (гр. 4), кількість днів протягом яких не здійснювалося виробництво спирту етилового, біоетанолу через зупинку виробництва або внаслідок технічних чи регламентних робіт (гр. 5) та кількість днів, протягом яких фактично здійснювалося виробництво спирту етилового, біоетанолу без зупинки виробництва (гр. 6).

ЗІР, категорія 114.07

 

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
14.07.2025
Особливості передачі майна, надання послуг неприбутковою організацією, фінансування видатків, не пов’язаних з реалізацією мети, на період дії воєнного стану
На період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану не вважається порушенням вимог п. 133.4 ПК передача майна, надання послуг неприбутковою організацією, використання доходів (прибутків) неприбуткової організації для фінансування видатків, не пов’язаних з реалізацією мети (цілей, завд...
14.07.2025
Чи можна застосовувати підсумований облік робочого часу для працівників-сумісників
Чи може застосовуватися підсумований облік робочого часу для працівників-сумісників? Більше за темою: Підсумований облік робочого часу: відповіді на запитання Чи може застосовуватися підсумований облік робочого часу для працівників-сумісників?  Ні. За одним трудовим договором працівник-с...
14.07.2025
Як перевірити справжність витягу із рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування
Витяг, засвідчений електронною печаткою МОЗ, є таким, що вважається засвідченим належним чином. Більше за темою: Підтвердження інвалідності: нові правила, про які треба знати роботодавцям Хто засвідчує витяг із рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи та яким ...
Кращі матеріали