Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як роботодавецю встановити додаткові пільги та гарантії для працівників-волонтерів

23.08.2023 75 0 0

Законодавство України про працю не передбачає додаткових пільг та гарантій для працівників, що поєднують роботу з волонтерською діяльністю.

Водночас роботодавець не обмежений у правах щодо встановлення додаткових, порівняно із законодавством пільг і гарантій таким працівникам.

Така можливість прямо передбачена статтею 91 КЗпП. Підприємства, установи, організації в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів можуть встановлювати додаткові порівняно з законодавством трудові і соціально-побутові пільги для працівників.

Також слід мати на увазі, що ст. 7 Закону “Про колективні договори й угоди” допускає можливість внесення в колективні договори умов, що поліпшують становище працівників порівняно з законодавством (надають додаткові трудові і соціально-побутові пільги працівникам, а також додаткові гарантії). Такі умови колективних договорів є чинними і обов’язковими до виконання.

Для уникнення складнощів між сторонами трудового договору (працівником і роботодавцем) і між членами трудового колективу (щодо нерівного ставлення до працівників волонтерів і не волонтерів) оптимальним рішенням буде встановлення відповідних гарантій для працівників, що поєднують роботу із волонтерською діяльністю згідно із Законом України «Про волонтерську діяльність». в колективному договорі.

В колективному договорі, або в трудовому договорі між працівником і роботодавцем можуть бути передбачені наступні гарантії для працівників волонтерів:

  • надання додаткових вільних від роботи днів при збереженні повної тривалості робочого часу на безперервно діючих підприємствах (цехах, дільницях) аби працівник не втрачав у заробітній платі. Це можна зробити за рахунок збільшення тривалості роботи в окремі дні де застосовується підсумований облік робочого часу ( ст. 61 КЗпП);
  • запровадження скороченої тривалості робочого часу за рахунок власних коштів роботодавця для працівників-волонтерів ( ст. 51 КЗпП);
  • встановлення неповної тривалості робочого часу ( дня, тижня) ( ст. 56 КЗпП);
  • введення гнучкого режиму робочого часу ( стаття 60 КЗпП);
  • надання додаткових днів відпусток, крім передбачених законодавством про працю, за рахунок коштів роботодавця.

Пільги від роботодавця працівникам-волонтерам повинні надаватись з урахуванням конкретних умов виробничої і комерційної діяльності під час дії воєнного стану із дотриманням розумного балансу між інтересами виробництва і працівника, що має бажання бути волонтером.

https://t.me

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали