Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як оцифрувати трудову книжку без електронного цифрового підпису

Роз’яснення

12.11.2024 91 0 0

Паперова трудова книжка відходить у минуле і кожен має подбати про її цифровий аналог – Електронну трудову книжку (е-трудову).

Облік трудової діяльності в електронній формі дозволяє мінімізувати  ризик втрати чи пошкодження документів, накопичувати, зберігати та використовувати інформацію про набутий стаж роботи, освіту, кваліфікацію. Така інформація знадобиться під час укладання трудового договору, призначення пенсії, отримання державних послуг у режимі онлайн – без черг та зайвих паперів.

На оцифрування трудових книжок  відведено час до 10 червня 2026 року.

Оцифрувати трудову книжку може як фізична особа, так і роботодавець за своїх працівників (підстава – Закон від 05.02.2021 № 1217-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі»). 

Через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду роботодавець та фізична особа може подати трудову книжку на оцифрування з обов’язковим накладанням електронного підпису.

З метою переведення паперової трудової книжки в електронну форму без накладання електронного підпису лише фізична особа може особисто звернутися до сервісного центру Пенсійного фонду. З собою необхідно мати паперові документи про стаж (трудова книжка, диплом, атестат, військовий квиток, свідоцтво про народження дитини та ін.) та паспорт громадянина України (або ID-картку),  ідентифікаційний номер.

ГУ ПФУ в Чернівецькій області


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали