Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як документально оформити декретну відпустку

10.04.2019 5432 0 0

Відповідно до ст. 17 Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон № 504) на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю: до пологів – 70 календарних днів (далі – к. д.), після пологів – 56 к. д. (70 к. д. – у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів), починаючи з дня пологів.

Законом № 504 не передбачено, що одночасно з листком непрацездатності жінка має подати заяву про надання відпустки, а роботодавець – видати наказ. Проте доцільно дотримуватися саме такої процедури, оскільки жінка може скористатися таким правом не з дати, наведеної в лікарняному, а пізніше. У такому разі дата початку відпустки не збігатиметься з датою, визначеною у лікарняному.

На підставі наказу про надання відпустки кадрова служба робить відмітки в особовій картці працівниці, а бухгалтерія розраховує їй допомогу по вагітності та пологах, що компенсує втрату зарплати (доходу) за період декретної відпустки.

Отже, видання наказу про надання декретної відпустки є обов’язковим. Його наявність дозволить правильно вести облік робочого часу та уникнути помилок у нарахуванні зарплати та допомоги по вагітності і пологах.

Оформлюючи декретну відпустку, роботодавець може використати типову форму № П-3 «Наказ (розпорядження) про надання відпустки», затверджену наказом Держкомстату від 05.12.08 р. № 489.

Лист Мінсоцполітики від 28.02.19 р. № 228/0/206-19.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали