Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи змінилися строки проведення перевірок ДПС на період дії воєнного стану

Роз’яснення
18.12.2024

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що  відповідно до абзаців першого і другого п. 75.1 Податкового кодексу (далі – ПК) контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених ПК, а фактичні перевірки – ПК та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Строки проведення документальної планової перевірки встановлені ст. 82 ПК (п. 77.7 ПК).

Строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені ст. 82 ПК (п. 78.6 ПК).

Відповідно до п. 82.1 ПК тривалість перевірок, визначених у ст. 77 ПК, не повинна перевищувати 30 робочих днів (далі – р. д.) для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р. д., інших платників податків – 20 р. д.

Продовження строків проведення перевірок, визначених у ст. 77 ПК, можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на 15 р. д. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 5 р. д., інших платників податків – не більш як на 10 р. д.

Згідно з абзацами першим – восьмим п. 82.2 ПК тривалість перевірок, визначених у ст. 78 ПК, не повинна перевищувати 15 р. д. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 5 р. д., для фізичних осіб – підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому – восьмому цього пункту, – 3 р. д., інших платників податків – 10 р. д.

Продовження строків проведення перевірок, визначених у ст. 78 ПК, можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на 10 р. д. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 2 р. д., інших платників податків – не більш як на 5 р. д.

Документальна позапланова перевірка з підстав, визначених у пп. 78.1.7 ПК, для фізичних осіб – підприємців, які не мають найманих працівників, проводиться у строк, визначений абзацом першим п. 82.2 ПК, за наявності за два останні календарні роки одночасно таких умов:

  • платником податку подано податкову декларацію про відсутність доходів від провадження господарської діяльності;
  • платник податку не зареєстрований як платник ПДВ;
  • в контролюючих органах відсутня податкова інформація щодо:
    • використання платником податку найманої праці фізичних осіб;
    • відкритих платником податку рахунків у банках та інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг/електронних гаманцях в емітентах електронних грошей.

Отже, тривалість документальної планової перевірки не повинна перевищувати 30 робочих днів для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 10 р. д., інших платників податків – 20 р. д.

Продовження строків проведення документальної планової перевірки можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на 15 р. д. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 5 р. д., інших платників податків – не більш як на 10 р. д.

Тривалість документальної позапланової перевірки не повинна перевищувати 15 р. д. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – 5 р. д., для фізичних осіб – підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому – восьмому п. 82.2 ПК, – 3 р. д., інших платників податків – 10 р. д.

Продовження строків проведення документальної позапланової перевірки можливе за рішенням керівника контролюючого органу не більш як на 10 р. д. для великих платників податків, щодо суб’єктів малого підприємництва – не більш як на 2 р. д., інших платників податків – не більш як на 5 р. д.

Якщо під час проведення перевірки платник податків надає документи менше ніж за 3 р. д. до дня її завершення або якщо надіслані у порядку, передбаченому абзацом першим п. 44.7 ПК, документи надійшли до контролюючого органу менше ніж за 3 р. д. до дня завершення перевірки, проведення перевірки може бути додатково продовжено до строків, встановлених п. 82.2 ПК, на строк 3 р. д. (абзац дев’ятий п. 82.2 ПК).

ГУ ДПС у Київській області


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Мінагрополітики здійснює моніторинг відповідності критично важливих підприємств Критеріям
Мінагрополітики наголошує на неухильному дотриманні вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів протягом діяльності підприємств з дати прийняття рішення про визначення їх критично важливими.  Більше за темою: Бронювання військовозобов’язаних працівників агропромислового се...
09.05.2025
Скільки отримає пенсіонер у разі благодійної пожертви від юрособи
Якщо благодійна пожертва адресна, 70 % суми виплачується пенсіонеру, 30 % суми спрямовується до бюджету ПФУ та використовується як фінансовий ресурс на виплату пенсій. Більше за темою: Договір пожертви До фінансування пенсійних виплат на благодійній основі може долучитися будь-яка юридична або...
09.05.2025
Інструктаж з охорони праці у разі надомної або дистанційної роботи
Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи В організації працює три особи (начальник та 2 головних спеціаліста). Наразі стало питання щодо проходження навчання з ОП: чи повинен проходити начальник організації чи спеціаліст, який займається розробкою та реєстрацією інструкц...
Кращі матеріали