Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни до Інструкції про порядок відкриття та закриття рахунків клієнтам

13.07.2022 102 0 0

Нацбанк постановою від 07.07.2022 р. № 138 (далі – Постанова № 138) вніс зміни до Інструкції про порядок відкриття та закриття Національним банком України рахунків клієнтам. Постанова набирає чинності з 01.08.2022 р.

Згідно вимог зазначеної постанови Нацбанк має розробити форми заяв про відкриття/закриття рахунків із зазначенням реквізитів, перелік яких змінив Кабмін. При цьому уточнили, що слід вважати поточним рахунком.

Під час відкриття/закриття рахунку клієнту перевірятимуть наявність інформації про внесення такої особи до Єдиного реєстру боржників та в разі її наявності надсилатимуть повідомлення в установленому законодавством України порядку органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю про відкриття/закриття рахунку клієнта, унесеного до Єдиного реєстру боржників, у день відкриття/закриття рахунку.

Клієнт зобов’язаний письмово повідомити Національний банк, у якому відкритий рахунок, про наявність обтяження майнових прав на грошові кошти, що обліковуються на банківському рахунку, у строк, визначений Законом України від 01.01.2004 № 1255-IV «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень».

Також оновили порядок відкриття НБУ рахунків умовного зберігання (ескроу) клієнтам та порядок закриття Нацбанком рахунків клієнтів.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали