• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Інтернет-магазини можуть проводити платежі через FORPOST без РРО

31.05.2019 424 0 0

Інтернет-магазин не зобов’язаний застосовувати РРО у разі використання платіжної системи FORPOST.


ГУ ДФС У ЛЬВIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 20.05.2019 р. № 2243/ІПК/10/13-01-14-07-10

Головне управління ДФС у Львівській області розглянуло в межах компетенції Ваше звернення від .... та повідомляє.

Небанківська фінансова установа, якою згідно з реєстром, опублікованим на офіційному сайті НБУ, є ТОВ «...», нарівні з банками, за допомогою платіжних пристроїв і через пункти прийняття готівки має право приймати готівкові грошові кошти в гривнях для їх подальшого переказу (п. 1 постанови Правління НБУ «Про врегулювання питань щодо прийняття готівкових коштів для подальшого її переказу» від 12.02.2013 №42). Здійснює вона свою діяльність на підставі відповідних договорів про прийняття грошових коштів від свого імені, але на користь третіх осіб. Договір про прийняття грошових коштів, укладений з платіжною організацією, рівносильний аналогічному договору, укладеному з банком.

Крім цього: через РРО мають бути проведені розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карт, платіжних чеків, жетонів тощо), здійснені суб’єктами господарювання при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з прийняття готівки для подальшого її переказу. Про це йдеться у ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі - Закон про РРО).

При цьому розрахункова операція - це, зокрема, приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернений товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа про оплату в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця ( ст. 2 Закону про РРО).

При отриманні оплати на свій поточний рахунок через платіжну систему FORPOST інтернет-магазин не приймає від покупця ані готівкових коштів, ані платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо. їх приймає платіжна організація від свого імені. Інтернет-магазин отримує безготівкові грошові кошти на свій поточний рахунок, тому розрахункова операція в розумінні Закону про РРО у інтернет-магазину відсутня. Отже, і обов’язку застосування РРО в цьому випадку немає.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали