Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Держава має звільнити від сплати податку за СО2 установки, що працюють на біопаливі, – Георгій Гелетуха

16.05.2022 3 0 0

Енергетичні установки, що працюють на твердому біопаливі, біогазі та біометані мають бути звільнені від сплати податку за викиди СО2. Про це у своїй колонці на «Економічній правді» заявив голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

На його думку, це один із факторів, який має вирішити питання енергетичної незалежності України.

«Сьогодні, як ніколи, актуальний для України досвід Швеції, де майже в усіх містах країни є централізоване теплопостачання на біомасі. 63 % усіх видів палива, які використовуються для опалення міст у Швеції, походять з біомаси: деревна тріска, кора, тирса, лісові відходи, деревні гранули, деревне сміття або енергетичні рослини. 13 % – з міських побутових відходів і торфу. 8 % – з промислових відходів, велика частина яких надходить з лісової промисловості», – наводить цифри експерт.

Георгій Гелетуха пропонує 5 кроків для спрощення ринку біопалива в Україні.

  1. Регулювання державою цін на паливну деревину для суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва теплової та електричної енергії. Це надасть можливість зменшити вартість деревного палива і прискорити заміщення імпортного газу.
  2. Дозволити оплату паливної сировини держлісгоспам пропорційно виплатам Гарпока виробникам електроенергії з біомаси.
  3. Запровадити систему електронної торгівлі твердим біопаливом (біопаливна біржа) із забезпеченням стандартів якості і гарантій постачання біопалива.
  4. Заборонити спалювання лісосічних відходів в лісі. Цей спосіб очищення лісосіки дозволяє чинний Лісовий кодекс України. Замість цього зобов’язати підприємства лісового господарства очищати лісосіку шляхом збирання і транспортування лісосічних відходів до найближчої дороги, звідки бізнес з задоволення купить і вивезе лісосічні відходи у якості палива.
  5. Звільнити від сплати податку за викиди СО2 установки, що спалюють тверде біопаливо і біогаз/біометан.

«Вважаємо, що заміщення природного газу місцевим відновлюваним біопаливом має бути для держави пріоритетом, значно важливішим за експорт деревного палива чи його продаж деревообробним підприємствам для виготовлення деревних плит», – додав Георгій Гелетуха.

За матеріалами Економічна правда

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали