Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Річний перерахунок платникам ПДВ за 2019 рік

17.12.2019 1402 0 0

Закриття бухгалтерського року: згадати все!


У грудні 2019 року платники ПДВ, які здійснюють як оподатковувані, так і неоподатковувані операції, повинні здійснити річний перерахунок ПДВ.

Річний перерахунок ПДВ є завершальною річною процедурою для платників ПДВ та проводиться відповідно до ст. 199.4 ПКУ, якщо у звітному році платник ПДВ:

  • здійснював операції, як оподатковувані ПДВ за ставками 0%, 7%, 20%, так і неоподатковувані ПДВ;
  • використовував придбані (виготовлені) товари (послуги) або необоротні активи частково в операціях, що оподатковуються ПДВ, а частково в операціях, що не оподатковуються ПДВ.

Такі платники ПДВ повинні протягом року нараховувати податкові зобов'язання виходячи з частки використання товарів (послуг), необоротних активів у неоподатковуваних ПДВ операціях, яку було розраховано за наслідками минулого року (або звітного періоду, в якому вперше почали здійснюватись як оподатковувані, так і неоподатковувані ПДВ операції).

За наслідками року таким платникам ПДВ необхідно:

  • перерахувати частку використання вже за наслідками цього року;
  • відкоригувати суму податкових зобов'язань, нарахованих у поточному році, виходячи вже з нового розміру частки використання;
  • відобразити результати перерахунку в декларації з ПДВ за останній звітний період року та в бухгалтерському обліку.

До того ж слід оформити розрахунки коригування до кожної зведеної податкової накладної, складеної на вимогу п. 199.1 ПКУ. Такі розрахунки коригування датують останнім днем звітного року. Тож дата складання розрахунків коригування для річного перерахунку ПДВ за 2019 рік - 31.12.2019.

tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали