Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

ДПС відповідає: Чи можливо зареєструватися платником ЄП третьої групи за ставкою 2 % сільгосппідприємствам, що займаються птахівництвом?

19.04.2022 47 0 0

Чи можливо зареєструватися платником єдиного податку третьої групи за ставкою 2 % доходу у разі наявності в реєстраційних даних суб’єкта господарювання видів господарської діяльності, які є забороненими для платників єдиного податку з особливостями оподаткування, визначеними пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК?

Заступник начальника ГУ ДПС у Чернівецькій області Тетяна Булавка прокоментувала, що пп. 9.3 п. 9 підрозд. 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК встановлено види діяльності, здійснюючи які суб’єкт господарювання не може обрати спрощену систему з особливостями оподаткування, визначеними цим пунктом.

Тетяна Булавка зазначила:

«Разом з тим, пп. 5 п. 298.3 ст. 298 ПК визначає, що у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обов’язкові відомості суб’єктів господарювання, в тому числі обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.

Суб’єкт господарювання з метою реєстрації платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 % доходу в рядку 8 заяви про застосування спрощеної системи оподаткування зазначає обрані види діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, які планує фактично здійснювати в період перебування на спрощеній системі оподаткування зі ставкою 2 % доходу.

Таким чином, наявність у Єдиному державному реєстрі або у статуті суб’єкта господарювання видів господарської діяльності, які не дають права обрати спрощену систему оподаткування зі ставкою 2 % доходу, не є підставою для відмови від реєстрації такого суб’єкта господарювання платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 2 % доходу за умови, що такі види діяльності фактично не здійснюватимуться в період використання особливостей оподаткування, встановлених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ “Перехідні положення” ПК».

За матеріалами ГУ ДПС у Чернівецькій області

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали