Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ДПС: Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ платником ЄП за ставкою 2 % при отриманні коштів у періоді застосування касового методу та перебування на загальній системі оподаткування?

27.04.2022 49 0 0

Особливості оподаткування

Чи нараховуються податкові зобов’язання з ПДВ платником єдиного податку за ставкою 2 % доходу при отриманні коштів у рахунок погашення заборгованості за поставленні ним товари/послуги у періоді застосування касового методу податкового обліку та перебування на загальній системі оподаткування?

Відповідно до пп. 14.1.266 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПК) касовий метод для цілей оподаткування згідно з розд. V ПК – метод податкового обліку, за яким дата виникнення податкових зобов’язань визначається як дата зарахування (отримання) коштів на рахунки платника податку, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, у касу платника податків або дата отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів (послуг), а дата віднесення сум податку до податкового кредиту визначається як дата списання коштів з рахунків платника податку, відкритих в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, дата видачі з каси платника податків або дата надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів (послуг).

Згідно з пп. 9.5 п. 9 підрозд. 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК платники єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК, звільняються від обов’язку нарахування та сплати ПДВ за операціями з постачання товарів, робіт і послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, та при ввезенні товарів на митну територію України, а також від подання податкової звітності з ПДВ, а їх реєстрація платником ПДВ є призупиненою. Під призупиненням реєстрації платником ПДВ для цілей пп. 9.5 п. 9 підрозд. 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК розуміється, що для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені пп. 9.5 п. 9 підрозд. 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, призупиняються права та обов’язки, встановлені розд. V та підрозд. 2 розд. XX ПК (у тому числі щодо формування податкового кредиту) на період використання особливостей оподаткування, встановлених пп. 9.5 п. 9 підрозд. 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК.

Отже, якщо відвантаження товарів / надання послуг здійснювались у період перебування платника податку – постачальника на загальній системі оподаткування та застосування в цей період касового методу податкового обліку ПДВ, а кошти за такі відвантажені товари/надані послуги отримані таким постачальником у період застосування ним спрощеної системи оподаткування за ставкою 2 %, то такі кошти включаються ним до доходу, що оподатковується за ставкою єдиного податку 2 %, а податкові зобов’язання з ПДВ, відповідно, не нараховуються. При цьому після переходу зі спрощеної системи оподаткування за ставкою 2 % доходу на загальну систему оподаткування та відновлення реєстрації платником ПДВ такий платник ПДВ у податковій звітності за перший звітний період відновлення реєстрації платника ПДВ повинен відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПК нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ на вартість товарів, послуг, використаних (поставлених, реалізованих) в не оподатковуваних операціях, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту на дату переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою 2 %, виходячи з вартості придбання таких товарів, послуг. Такі операції повинні бути відображені у відповідних рядках рядка 4 «Нараховано податкових зобов’язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 Податкового кодексу України за операціями, що оподатковуються» податкової декларації з ПДВ.

ДПС

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали