Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ДПС може нарахувати податок на нерухомість за попередні роки

12.06.2020 58 0 0

Відповідно до п. 266.7 ПКУ обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об'єкта/об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року, а податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені пп. 266.7.2 ПКУ, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої ПКУ за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання.

Податкове зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених п. 102.1 ПКУ. А відповідно до цього пункту, контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов'язань.

Тобто ДПС має право визначити суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за три звітні податкові роки.

cv.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали