Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ФОП у щорічній відпустці чи на лікарняному: що з єдиним податком та військовим збором

Роз’яснення

04.02.2025 18 0 0

Згідно з п. 295.1 та 295.2 Податкового кодексу (далі – ПК) платники єдиного податку першої – другої груп сплачують єдиний податок і військовий збір шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20-го числа (включно) поточного місяця.

Нарахування авансових внесків здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Відповідно до п. 295.5 та пп. 1.13 п. 161 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК платники єдиного податку першої – другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку та військового збору протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності (далі – ЕРЛН), якщо вона триває 30 і більше календарних днів.

Згідно з пп. 298.3.2 ПК інформація про період щорічної відпустки та строки лікарняного з обов’язковим доданням витягу з ЕРЛН подається за заявою в довільній формі.

Оскільки окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки або тимчасової втрати працездатності нормами ПК не передбачено, то з метою уникнення порушення термінів сплати авансових внесків по єдиному податку та військовому збору до контролюючого органу подається заява:

  • щодо періоду щорічної відпустки (про звільнення від сплати єдиного податку та військового збору) – до дати початку відпустки;
  • щодо терміну втрати працездатності – до 20-го числа місяця, наступного за місяцем, у якому закінчився лікарняний (з обов’язковим додаванням витягу з ЕРЛН).

ДПС

 


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали