Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ФОП – news (26-30.07.21)

02.08.2021 449 0 0

Дайджест корисних подій

Виявлено шахрайський сайт, що видає себе за Систему BankID НБУ

Національний банк попереджає про можливі випадки створення шахрайських сайтів, що намагаються видати себе за Систему BankID НБУ.

Як розпізнати шахрайство? Система BankID НБУ та її сайт не вимагають збору будь-якої інформації від користувачів. Національний банк не збирає і не зберігає персональні данні громадян, зокрема номери телефонів і тим більше – платіжних карток. Система лише забезпечує передавання персональних даних користувача в зашифрованому вигляді від його банку до надавача послуги.

Облік та звітність

ФОП перейшов з ІІ групи єдиного податку на загальну систему оподаткування з 1 липня 2021 року. Які звіти потрібно подати та в які терміни?

Податківці вказали, що при переході з ЄП на загальну систему оподаткування (далі – ЗСО) потрібно подати дві декларації.

Першу - за період перебування на спрощеній системі оподаткування. Подається декларація платника єдиного податку - фізичної особи підприємця (далі – ФОП) разом з Додатком 1, який є невід’ємною частиною декларації. Для цього ФОП, який переходить на загальну систему оподаткування повинен поставити відмітку «Х» у рядку 8.2, а в Додатку 1 у рядку 5 ставиться відмітка «Х» у графі «Перехід на сплату інших податків і зборів». При цьому такі платники одночасно проставляють позначку у розділі 8 - період перебування на спрощеній системі оподаткування.

Другу - за період роботи на ЗСО після переходу потрібно подавати декларацію про доходи (об’єднану із звітом з єдиного внеску). Декларація подається раз на рік (пп. 177.5.2 Податкового кодексу, далі – ПК). Строк подання декларації підприємцем, який перебуває на ЗСО становить 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (пп. 49.18.5 ПК), тобто до 09.02.22 р. Такі ж строки подання декларації становлять і для підприємців, які перейшли зі спрощеної на загальну систему оподаткування.

Яку необхідно зазначати інформацію в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП – платник ЄП планує здійснювати зовнішньоекономічну діяльність?

ГНС повідомила, що ФОП – платник єдиного податку, яка планує здійснювати зовнішньоекономічну діяльність повинна у строки, встановлені ПК, подати Заяву з позначкою «Внесення змін».

При цьому у полі 6 «Місце провадження господарської діяльності», в якому повинна зазначатися інформація, зокрема щодо області, району, населеного пункту, вулиці, номеру будинку/офісу/квартири, індексу, така особа заповнює тільки графу «Область, район, населений пункт», в якій зазначається: «Виконання робіт чи надання послуг за межами України (експорт)» та/або «Поставка товарів за межами території України (експорт)». Інші графи поля 6 Заяви не заповнюються.

Оподаткування

Яка сума доходу зазначається у довідці про доходи підприємця – загальносистемника?

Податківці відповіли, що у довідці про доходи ФОП, яка перебуває на загальній системі оподаткування, на підставі даних податкової декларації зазначається сума чистого оподатковуваного доходу за відповідний період.

РРО/ПРРО

РРО мають бути доопрацьовані для відображення відповідних реквізитів у касових чеках

Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що РРО до 1 серпня мають бути доопрацьовані для можливості відображення у касових чеках:

  • найменування суб’єкта господарювання;
  • заокруглення суми до сплати;
  • зазначення валюти операції;
  • найменування платіжної системи.

До 1 жовтня 2021 року РРО мають бути доопрацьовані для можливості відображення у касових чеках значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.

На які пристрої можна встановити ПРРО?

Податкова проінформувала, що програмний РРО можна встановити на смартфон, планшет, комп’ютер чи інший пристрій, який підтримує операційну систему Windows, Android та має підключення до мережі Інтернет.

На виконання законодавчих вимог ДПС розроблено та запропоновано для використання суб'єктам господарювання безкоштовне програмне рішення ПРРО Каса та Фіскальний додаток пРРОсто.

Соціальне страхування

Якщо ФОП на загальній системі оподаткування не отримує доходу, чи потрібно сплачувати ЄСВ?

Як зазначила ДПС: ФОП, які перебувають на загальній системі оподаткування, зможуть не сплачувати за себе ЄСВ в разі відсутності доходу (прибутку). Якщо ФОПом не буде отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, він матиме право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Чи сплачується ЄВ за місяць набуття ФОПом – статусу особи з інвалідністю чи пенсіонера?

Головне управління ДПС в Черкаській області повідомляє, що місяць, в якому такі особи набули право на пенсію за віком або за вислугою років, або статус особи з інвалідністю, або досягли віку 60 років та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали