Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

ФОП – news (12-16.07.21)

19.07.2021 356 0 0

Облік та звітність

З 16 липня діє нова форма обліку доходів і витрат для ФОПів - загальносистемників та «незалежників»

Мінфін своїм наказом від 13.05.21 р. № 261, затвердив типову форми обліку для фізосіб–підприєців (далі – ФОП) - загальносистемників та «незалежників», а також Порядок її ведення. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет.

Подробиці у Uteka.

ПФУ затвердив Порядок подання відомостей про трудову діяльність в електронній формі

Пенсійний фонд України постановою від 12.03.21 р. № 11-1 затвердив Порядок подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи – підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі. Такі відомості подаються через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі з обов'язковим накладанням кваліфікованого електронного підпису.

Подробиці у Uteka.

Чи може ФОП – платник ЄП третьої групи протягом поточного року перейти на четверту групу платників ЄП?

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що ФОП – платник єдиного податку третьої групи щодо якого в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про створення ним сімейного фермерського господарства, які надійшли від державного реєстратора до органу ДПС, має право протягом поточного року перейти на четверту групу платників єдиного податку за умови дотримання вимог п.п. «б» п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу (далі – ПК).

Оподаткування

Якими документами ФОП може підтвердити витрати з оплати товарів, робіт, послуг (оренди та інше) ФО – продавцю (орендодавцю)?

Як зазначила ДПС: ФОП як податковий агент при оплаті товарів, робіт, послуг (оренди та інше) у готівковій формі іншій фізичній особі – продавцю (виконавцю робіт, послуг), що не зареєстрована як самозайнята особа, може підтвердити понесені витрати договорами та актами закупки (виконаних робіт, наданих послуг) складеними на його ім’я та фізичної особи – продавця (виконавця робіт, послуг); платіжними документами, що підтверджують факт утримання ПДФО (військового збору) та перерахування його до бюджету; відомостями з Розрахунку.

Отримав дохід на банківську карту фізособи – сплати податки та подай річну декларацію

ДПС нагадала, якщо фізична особа отримала дохід, в тому числі на банківську картку, не від податкового агента (від особи, яка сплачує податок за такого платника податків), вона зобов’язана подати річну декларацію та сплатити податки.

За якою ставкою ПДФО оподатковуються доходи ФОП, що перебувають на загальній системі оподаткування?

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, відповідно до п. 177.1 ст. 177 ПК доходи ФОП, отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності, оподатковуються за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПК.

Згідно з п. 167.1 ст. 167 ПК ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пп. 167.2 - 167.5 ст. 167 ПК) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

РРО/ПРРО

Чи треба застосовувати РРО та/або ПРРО, якщо ФОП продає меблі власного виробництва

За умови здійснення розрахункових операцій у розумінні Закону України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), обов’язок застосовувати РРО та/або ПРРО платником єдиного податку другої - четвертої груп виникає у разі перевищення таким платником в календарному році граничного обсягу доходу встановленого Кодексом та/або здійснення визначених Пунктом 6=1 підрозділу 10 розділу XX «Інші перехідні положення» Кодексу видів діяльності.

Подробиці – в ІПК від 14.07.21 р. № 2754/ІПК/99-00-07-05-01-06.

Протягом якого терміну ФОП повідомляє контролюючий орган про несправність РРО?

Головне управління ДПС у Хмельницькій області нагадує, що у разі виявлення несправностей:

  • реєстратора розрахункових операцій, а також пошкодження засобів контролю – протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, письмово або засобами телекомунікацій в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування, а також протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами телекомунікацій в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків (абзац перший п. 16 ст. 3 Закону № 265);
  • програмного РРО – протягом дня, в якому виявлено несправність, засобами телекомунікацій повідомити про це контролюючий орган, виробника ПРРО та/або центр сервісного обслуговування (за наявності) за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (абзац другий п. 16 ст. 3 Закону № 265).

Соціальне страхування

З 13 липня почала діяти оновлена єдина звітність

Мінфін наказом від 19.05.21 р. № 278 вніс зміни в Додаток 4ДФ до Єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. ДПС зазначила, що за ІІ квартал слід подавати стару форму звітності. За новою формою зазначена звітність буде подаватися починаючи з III кварталу 2021 року.

Подробиці у Uteka.

19 липня останній день сплати ЄСВ за ІІ квартал

Податківці нагадали: 19 липня 2021 року останній день сплати єдиного внеску ФОП, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, членами фермерських господарств за ІІ квартал.

Навіть якщо немає грошей, ЄСВ все одно потрібно сплатити

Головне управління ДПС у Хмельницькій області нагадує про те, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Боржникам можуть заборонити виїзд за кордон, - звертають увагу податківці.

Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки з ЄСВ, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали