Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Фізособа виходить зі складу учасників товариства: хто платить податки?

27.12.2019 935 0 0

В Індивідуальній податковій консультації від 03.12.19 р. № 1680/6/99-00-07-01-01-15/ІПК фахівці ДПС роз’яснили госптовариству, яким буде оподаткування за ситуації, коли при виході фізособи зі складу учасників йому виплачується вартість його частки (грошима або майном).

Податки у товариства

Податок на прибуток. Операції з виходу учасника з товариства відображаються в податковому обліку так само, як і в бухобліку. При цьому якщо учасникові, який виходить, передаються як відступне необоротні активи, а товариство є платником, який застосовує коригування на різниці з розд. III Податкового кодексу (далі – ПК), то бухгалтерський фінрезультат коригується на «продажні» різниці з п. 138.1 та 138.2 ПК.

ПДВ. Якщо учасникові, який виходить, виплачуються гроші, така операція не обкладається ПДВ. Якщо ж у рахунок вартості частки йому передається майно, така операція вважається звичайним постачанням та оподатковується за загальними правилами.

ПДФО. При виплаті частки (передачі майна) участнику-фізособі, який виходить, у такої фізособи може виникнути інвестиційний прибуток, який підлягає обкладенню ПДФО згідно з п. 170.2 ПК. Сума такого прибутку є різницею між вартістю виплаченої частки при виході з товариства та її номінальною вартістю, зазначеною у статутних документах товариства на момент формування статутного капіталу. При цьому у звітному періоді виплати частки товариство – як податковий агент – зобов’язане тільки відобразити суму інвестиційного прибутку фізособи у формі № 1ДФ з ознакою доходу «112». Утримувати і сплачувати за учасника ПДФО і військовий збір (далі – ВЗ) підприємство не повинне!

Податки у фізособи

Загальний фінансовий результат від усіх операцій з інвестиційними активами (прибуток або збиток) за звітний рік фізособа відображає в річній майновій податковій декларації. 

ПДФО за ставкою 18 % та ВЗ за ставкою 1,5 % із загальної суми інвестиційного прибутку, відображеного в такій декларації, учасник, який виходить, має сплатити самостійно.

Додамо, що річна майнова декларація фізособи за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 02.10.15 р. № 859, має бути подана до 1 травня року, що настає за звітним (пп. 49.18.4 ПК). А задекларований у ній податок має бути сплачений до 1 серпня цього ж року (п. 179.7 ПК).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали