• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Якщо самозайнята особа втратила право на добровільну сплату ЄСВ...

Лист ДФС від 17.02.2015 № 5556/7 / 99-99-17-03-01-17

З 01.01.2016 р фізичні особи - підприємці, зокрема єдинники, і особи, які провадять незалежну професійну діяльність, виключені з переліку платників, які мають право на добровільну сплату ЄСВ.

Договори, укладені з вами, про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соцстрахування, термін дії яких закінчується в 2016 році, будуть розірвані в односторонньому порядку. Вас попередньо повідомлять про це. Договір, розірваний у вашому випадку, не буде вважатися таким, умови якого не виконані.

Останнім звітним періодом (місяцем), за який фізособи-підприємці, особи, які провадять незалежну профдіяльність, сплачують ЄСВ у розмірі та у строки, передбачені договором, є грудень 2015 р. Обов'язкова звітність до органів ДФС за 2015 рік повинна бути подана Вами із відображенням в Звіті про ЄСВ сум нарахованого доходу застрахованих осіб та сум нарахованого ЄСВ, виходячи з обраного виду страхування (36,6%; 36,21%; 38,11%).

Сплачені суми ЄСВ у такому випадку поверненню не підлягають. При цьому період, за який сплачено ЄСВ, буде враховано до вашого страхового стажу лише за умови подання Звіту про ЄСВ.

Як самозайняті особи, з якими розірвано договори, ви продовжите платити ЄСВ за ставкою 22% на рахунки, які були передбачені такими договорами.


 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали