Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Якщо податкові зобов'язання при отриманні послуг від нерезидента не були задекларовані

Чи має право платник податку сформувати податковий кредит шляхом подання уточнюючого розрахунку, якщо податкові зобов’язання при отриманні послуг від нерезидента на митній території України помилково не були задекларовані в період їх отримання?

Податківці у ЗІР, категорія 101.14 зазначили наступне. Якщо за операцією з постачання послуги нерезидентом отримувачем послуги не складено податкову накладну та у податковій декларації з податку на додану вартість за відповідний звітний період не відображено податкове зобов’язання, то такий платник повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну (за умови, що з дати здійснення операції не минуло 180 днів) та подати до контролюючого органу уточнюючий розрахунок, в якому задекларувати податкові зобов’язання за такою операцією. 

У звітному періоді, в якому платник задекларував податкові зобов’язання з ПДВ за такою операцією шляхом подання уточнюючого розрахунку, у платника виникають підстави включити такі суми ПДВ до складу податкового кредиту на підставі зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної (за умови, якщо з дати її складення не минуло 365 календарних днів).

За відсутності складеної та зареєстрованої у встановлений законодавством термін в ЄРПН податкової накладної, право на податковий кредит у оримувача послуги не виникає.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали