• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Якщо фізособа-підприємець виплачує доходи нерезиденту-юрособі: податки та звітність

Чи виникає обов’язок щодо утримання податку на доходи нерезидентів із джерелом їх походження з України у фізичної особи – підприємця (у т.ч. яка перебуває на спрощеній системі оподаткування) у разі виплати доходів нерезиденту – юридичній особі або уповноваженої ним особі та яку звітність подає при цьому така фізична особа-підприємець?

Резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), утримують податок з таких доходів, зазначених у підпункті 141.4.1 цього пункту, за ставкою в розмірі 15 відсотків (крім доходів, зазначених у підпунктах 141.4.3 - 141.4.6 цього пункту) їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності (п.п 141.4.2. п. 141.2 ст. 141 ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ).

Отже, суб’єкт господарювання - фізична особа – підприємець, яка за результатами господарських відносин здійснює на користь нерезидента – юридичної особи виплату доходів з джерелом походження з України, зобов’язана утримувати податок з таких доходів та за їх рахунок, якщо інше не передбачено положеннями міжнародного договору України з країною резиденцією особи, на користь якої здійснюється виплата.

Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п. 49.1, 49.2 ст. 49 ПКУ).

Таким чином, у разі виплати доходу нерезиденту фізична особа – підприємець, за підсумками податкового (звітного) періоду, в якому здійснені такі виплати (рік), подає до контролюючих органів за своїм місцезнаходженням Декларацію з податку на прибуток підприємства, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств , зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1415/27860, із заповненими рядками 23 – 25 та додатком ПН до Декларації у строки, встановлені для річного звітного періоду.

Таку відповідь розміщено у ЗІР, категорія 102.23.02.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали