Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Експортні операції - під державну підтримку

Редакція

09.03.2017 242 0 0

ГУ ДФС у Харківській області повідомляє, що з 01 січня 2017 року вступив в дію Закон України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування» від 20.12.2016 р. № 1792-VIII (далі – Закон № 1792) .Цей закон визначатиме засади державної підтримки експортної діяльності шляхом страхування, перестрахування, гарантування, часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами з метою створення умов для здійснення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження на зовнішні ринки, забезпечення захисту українських експортерів від ризиків неплатежів та фінансових втрат і підвищення конкурентоспроможності українських виробників на світових ринках.

Основними напрямами державної підтримки експортної діяльності є:

- впровадження програм кредитної підтримки українських експортерів з державного бюджету через уповноважені банки;

- здійснення ЕКА операцій із страхування експортних кредитів, прямих інвестицій з України та зовнішньоекономічних договорів (контрактів) від комерційних та некомерційних ризиків, перестрахування та надання гарантій;

- часткова компенсація відсоткової ставки за експортними кредитами, яка надається залежно від різниці кредитних ставок у країні експортера та країні покупця;

- надання ЕКА кредитів з державного бюджету для виплати страхових відшкодувань за договорами страхування експортних кредитів, інвестицій та зовнішньоекономічними договорами (контрактами) від комерційних та некомерційних ризиків;

- надання державних гарантій для забезпечення виконання боргових зобов’язань ЕКА.

Для стимулювання експорту товарів (робіт, послуг) українського походження Уряд  створює Експортно-кредитне агентство (далі — ЕКА), що на добровільних засадах здійснює страхування, перестрахування, надає гарантії за договорами, які забезпечують розвиток експорту, а також бере участь у реалізації програми часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами.

Закон № 1792 також вносить зміни  до Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», які передбачають:

-  Виручка резидента за експортним зовнішньоекономічним договором (контрактом) вважається перерахованою на його банківський рахунок за заявою резидента, якщо належна сума врегульована ЕКА.

-  У разі якщо резидент звертається до ЕКА із заявою про невиконання або неналежне виконання нерезидентом його грошових зобов’язань за експортним зовнішньоекономічним договором (контрактом), що стало причиною порушення резидентом строків, передбачених ст. 1 і 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», зазначені строки призупиняються та пеня в період такого призупинення не стягується. Якщо невиконання грошового зобов’язання нерезидентом не підлягає врегулюванню ЕКА відповідно до законодавства, перебіг зазначених строків поновлюється й пеня нараховується на загальних підставах (у т.ч. пеня за період призупинення).

Джерело: http://kh.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали