Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Е-лікарняні по вагітності та пологах: відповідi Фонду на гарячі запитання

15.11.2021 163 0 0

Коли «декретний» е-лікарняний можна брати до оплати?

Е-лікарняні вважають виданими і стають готовими до оплати через 7 календарних днів після дати свого закриття (визначено Наказом № 1234). Однак е-лікарняні по вагітності та пологах можна оплачувати через 7 днів після дати відкриття. Тож «декретний» е-лікарняний, створений 19.10.2021, можна брати в роботу та подавати до Фонду на оплату з 27 жовтня.

Що робити, якщо е-лікарняний не змінив статус на «готовий до сплати»?

Е-лікарняний має статус «закритий» із дня свого створення і змінює його на «готовий до сплати» у день видачі, тобто через 7 днів після дати відкриття для е-лікарняних по вагітності та пологах. Однак сьогодні такі е-лікарняні часто не змінюють свій статус попри сплив строків. У такому разі треба орієнтуватися на дати: якщо після дати створення минуло 7 днів, з е-лікарняним можна починати працювати і призначати за ним допомогу, навіть якщо його статус залишився «закритим».

Як оплачувати е-лікарняний, пов’язаний із хворобою, якщо працівниця перебуває у декретній відпустці?

Якщо періоди непрацездатності в різних е-лікарняних однієї особи збігаються, вони скоротяться автоматично за правилами скорочення. Лікарняний по вагітності та пологах має найвищий пріоритет і скоротить будь-який інший листок непрацездатності, створений у межах декретної відпустки.

Є три найчастіші причини скорочення, визначені в додатку до Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженому Наказом № 1234:

  1. якщо новий медвисновок створено в межах одного випадку непрацездатності;
  2. якщо новий медвисновок не пов’язаний із попереднім, але засвідчує непрацездатність у межах тієї ж категорії;
  3. якщо новий медичний висновок засвідчує початок іншого страхового випадку з іншої категорії причин непрацездатності.

Також е-лікарняний скоротиться, якщо застрахованій особі встановлять групу інвалідності.

Детальніше про правила скорочення див. за посиланням: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/ma....

У який строк слід нарахувати декретні?

Процедура призначення допомоги від Фонду не змінилась і однакова для паперових та е-лікарняних. 

Провести засідання комісії із соцстрахування підприємства і призначити допомогу необхідно упродовж 10 календарних днів із дня видачі лікарняного (е-лікарняний по вагітності та пологах вважається виданим через 7 днів після дати відкриття). 

Після призначення допомоги роботодавець має 5 робочих днів, аби сформувати і подати до Фонду заяву-розрахунок. Саме від дати подання заяви-розрахунку залежить дата фінансування – слідкувати за станом виплат можна в телеграм-каналі Фонду: https://t.me/socialfund.

www.fssu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали