Допущено помилки при коригуванні ПН: як оформити новий РК
В Індивідуальній податковій консультації ДФС від 15.01.19 р. № 144/6/99-99-15-03-02-15/IПК розглянуто порядок оформлення розрахунків коригування (далі – РК) до податкових накладних (далі – ПН), які раніше вже коригувалися, але в ході таких коригувань були допущені помилки.
Так, ДФС нагадує, що платник ПДВ, який оформляє до ПН повторний РК, при всіх подальших коригуваннях ПН повинен ураховувати результати коригувань на підставі всіх попередніх РК, зареєстрованих у ЄРПН.
А для того щоб дізнатися, які дані містить ПН після попереднього коригування, ДФС рекомендує скористатися спеціальним сервісом в електронному кабінеті (докладніше див. статтю «Що потрібно знати платникові ПДВ про електронний кабінет»).
Якщо в раніше оформлених РК були допущені помилки, їх слід виправити. Зробити це можна шляхом оформлення РК із причиною коригування 302 «Усунення неоднозначностей».
Нагадаємо, що в листі ДФС від 22.06.18 р. № 18983/7/99-99-15-03-02-17 був наведений алгоритм заповнення РК із такою причиною коригування. А саме – кожному рядку ПН, що виправляється, відповідають два рядки в РК, при цьому:
- у першому рядку (з порядковим номером рядка, зазначеного в ПН) – обнуляються (сторнуються) неправильні дані. Для цього дані рядка ПН, що виправляється, наводяться в графах 7 та 13 РК зі знаком «–», а графи 8–10 не заповнюються;
- у другому рядку (з новим порядковим номером, якого не було в ПН) – зазначаються правильні дані у графах 7, 8. Графи 9 та 10 не заповнюються.
Коментарі до матеріалу