Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Чи повинен член ФГ у разі укладання трудового договору знятися з обліку платника ЄСВ

27.02.2024 8 0 0

Відповідно до п. 51 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками ЄСВ. 

Такі платники зобов’язані стати на облік в контролюючих органах як платники ЄСВ. 

Після взяття на облік в контролюючих органах платниками ЄСВ на членів фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, поширюються обов’язки, визначені п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 щодо своєчасного та в повному обсязі нарахування, обчислення та сплати ЄСВ. 

Причому не є платниками ЄСВ члени фермерського господарства, якщо вони одночасно є застрахованими особами та за них роботодавцями сплачується ЄСВ із суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці», та/або суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. 

Ураховуючи зазначене, якщо член фермерського господарства, який перебуває на обліку як платник ЄСВ, уклав трудовий договір з роботодавцем, то він повинен подати до контролюючого органу заяву про зняття з обліку платника ЄСВ за формою № 7-ЄСВ та знятись з обліку в порядку, визначеному розд. V Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.11.2014 № 1162. 

ГУ ДПС в Івано-Франківській області


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали