Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

До 1 лютого роботодавці мають подати Звіт з інформацією про зайнятість і працевлаштування громадян

Редакція

31.01.2018 1473 0 0

Не пізніше 1 лютого після звітного року роботодавці повинні подати до служби зайнятості Звіт з інформацією про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню. У 2018 році за 2017 рік останній день подання Звіту по квоті — 31 січня 2018 року.

Звіт подають підприємства, установи, організації із чисельністю штатних працівників понад 20 осіб. На фізичних осіб-підприємців, що мають найманих працівників, ця норма не розповсюджується.

Підприємства, установи, організації із чисельністю штатних працівників понад 20 осіб мають виконати квоту для працевлаштування ― у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік (ч. 2 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р.  № 5067-VI, далі ― Закон про зайнятість).

Категорії, що зараховують до квоти

Категорії громадян, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню, визначені ч. 1 ст. 14 Закону про зайнятість. До таких осіб належать:

• один із батьків або особа, яка їх замінює і має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;

• один із батьків або особа, яка їх замінює і виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;

• особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

• один із батьків або особа, яка їх замінює і утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності) (до досягнення батьками пенсійного віку);

• виховує без одного з подружжя дитину-інваліда (до досягнення дитиною-інвалідом 18 років);

• діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (до досягнення ними 18-річного віку);

• особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування, які після звільнення не перебували у трудових відносинах (до припинення трудових відносин з роботодавцем, який прийняв їх на роботу);

• молодь, віком до 35 років, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання) і яка вперше приймається на роботу (протягом трьох років з дня прийняття на роботу);

• молодь, віком до 35 років, яка звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення служби) і яка вперше приймається на роботу (протягом трьох років з дня укладення першого трудового договору після звільнення зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби);

• особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;

• інваліди, які не досягли пенсійного віку;

• учасники бойових дій, зазначені у п.п. 19 та 20 ч.1 ст.6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22.10.1993 № 3551-XI.

Документи, що підтверджують належність громадян до зазначених категорій, наведені у п. 3.2 Порядку надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 р. № 271 (далі ― Порядок № 271).

До чисельності осіб з категорій з додатковими гарантіями (крім інвалідів) належать громадяни, які на умовах повної зайнятості вже працюють у роботодавця (п. 2.3 Порядку № 271).

Не можна зарахувати до квоти осіб, що працюють за сумісництвом. Не зараховують до квоти й інвалідів, які не досягли пенсійного віку.

Середньооблікову чисельність штатних працівників за попередній рік визначають за Інструкцією зі статистики кількості працівників, затвердженою наказом Держкомстату від 28.09.2005 р. № 286 (далі ― Інструкція № 286).

Звіт по квоті

Звіт по квоті надається за формою, наведеною в додатку до Порядку надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 р. № 271 (далі ― Порядок № 271).

Порядок заповнення Звіту по квоті прописаний у розділі ІІІ Порядку № 271.

Роз’яснення щодо надання роботодавцями територіальним органам державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню також надало Міністерство соціальної політики України в листі від 05.11.2015 р. № 430/021/106-15. З урахуванням зазначених рекомендацій розрахунок квоти у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників та заповнення рядків 01, 03 Звіту по квоті пов’язано з календарним роком, що передує звітному, для подальшого визначення дотримання роботодавцями квоти у звітному році.

Тому, наприклад, за 2016 рік Звіт по квоті заповнюється таким чином:

• у рядку 01 зазначається середньооблікова чисельність штатних працівників за календарний рік, що передує звітному (2015 рік);

• у рядку 02 зазначається середньооблікова чисельність працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню відповідно до ст. 14 Закону про зайнятість та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році (2016 рік);

• у рядку 03 зазначається розрахункова чисельність працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік (2015 рік);

• у рядку 04 вказується чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році у рахунок квоти (2017 рік).

Отже, у рядку 04 вказується чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році у рахунок квоти, зокрема, різниця між отриманим показником та рядком 02.

У разі якщо за результатом розрахунку у роботодавця працює необхідна середньооблікова чисельність працівників, на яких поширюються додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, у рядку 04 ставиться «0».

Джерело: http://www.dcz.gov.ua/kha/control/uk/...

Читайте також:

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали