Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що змінилося в порядку проведення «трудових» перевірок?

30.07.2020 248 0 0

У липні цього року чергового разу був підкоригований Порядок здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю, затверджений постановою КМУ від 21.08.19 р. № 823 (далі – Порядок № 823). Цього разу зміни до цього порядку були внесені постановою КМУ від 08.07.20 р. № 617 (набула чинності з 23.07.20 р.). Розповімо про головні нововведення.

1. Змінився порядок виявлення неоформлених співробітників. 

Тепер контроль за дотриманням законодавства про працю з питань виявлення неоформлених трудових відносин здійснюється тільки у формі інспекційних відвідувань і лише інспекторами праці Держпраці та її територіальних органів (п. 2 Порядку № 823). 

До змін перевіряти ці питання вповноважені були також інспектори праці виконавчих органів місцевих рад, а також сільських, селищних і міських рад об’єднаних територіальних громад (далі – виконавчі органи). Інспектори праці виконавчих органів, як і раніше, контролюватимуть питання дотримання законодавства про працю, але перелік питань, які їм підконтрольні, тепер, як бачимо, звузився.

2. Змінилася відомча підлеглість.

Наразі діяльність Держпраці спрямовується і координується Мінекономіки, а не Мінсоцполітики, як це було раніше (див. постанову КМУ від 20.10.19 р. № 879). Відповідні зміни були внесені і до Порядку № 823. Так, форми службових посвідчень інспекторів праці, а також форми карток обліку даних інспектора праці тепер затверджуватимуться Мінекономіки. Проте до моменту їх затвердження діють «старі» форми, затверджені Мінсоцполітики. Тому ті посвідчення, які видані представникам органів Держпраці та виконавчих органів, на сьогодні діють.

3. Перелік підстав для проведення інспекційних відвідувань зменшився.

Наразі інспекційні відвідування не можуть проводитися на підставі:

  • інформації Держстату та його територіальних органів про наявність заборгованості з виплати заробітної плати;
  • інформації ПФУ і його територіальних органів про роботодавців, у яких:

1) зарплата в розмірі, меншому від мінімальної, нараховується 30 % і більше працівників;

2) у минулому звітному місяці не була нарахована зарплата працівникам;

3) протягом року не проводилася індексація заробітної плати або сума підвищення зарплати становить менше суми нарахованої індексації.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали