• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Членам фермерського господарства необхідно стати на облік як платників єдиного внеску

11.03.2020 37 0 0

Члени фермерського господарства (ФГ), якщо вони не є особами, які підлягають страхуванню на інших підставах, зобов'язані стати на облік у контролюючих органах як платники єдиного внеску.

Ця норма не поширюється на членів ФГ, які є застрахованими особами, тобто є найманими працівниками або фізособами-підприємцями.

Обов'язок щодо взяття на облік не поширюється на членів ФГ, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та отримують пенсію або соціальну допомогу.

У разі зміни (втрати) членом ФГ статусу застрахованої особи або статусу особи з інвалідністю, або припинення виплати соціальної допомоги такий член ФГ повинен стати на облік у контролюючому органі як платник єдиного внеску.

Для взяття на облік платником єдиного внеску членам ФГ слід подати до контролюючого органу за місцем проживання заяву про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 12-ЄСВ згідно з додатком 2 до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Заява).

Заяву та підтвердні документи стосовно дати набуття членства у ФГ (договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства, статут фермерського господарства тощо) члени ФГ подають протягом 10 календарних днів після внесення змін до установчих документів ФГ (п. 3 розд. ІІІ Порядку). Така Заява повинна бути додатково підписана головою ФГ.

Контролюючий орган наступного робочого дня з дня взяття на облік членів ФГ безоплатно надсилає (вручає) їм повідомлення про взяття на облік за формою № 2-ЄСВ згідно з додатком 3 до Порядку.

kyivobl.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали