Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Хвороба у відрядженні

14.12.2018 310 0 0

Якщо працівник захворів у відрядженні, то він має підтвердити тимчасову непраце­здатність і неможливість за станом здоров’я повернутися до місця постійного проживання. Для цього потрібно оформити листок непрацездатності. Перелік суб’єктів, які мають право його видавати, визначено п. 1.4 Інструкції № 455.

Особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи (зокрема, під час відряд­ження), листок непрацездатності видають за місцем їх тимчасового перебування з дозволу головного лікаря лікувально-профілактичного закладу на кількість днів непрацездатності (п. 1.10 Інструкції № 455).

Відрядженому працівникові, який надасть листок непрацездатності, відшкодовують:

  • витрати на оренду житла (крім випадків, коли працівник перебуває на стаціонарному лікуванні);
  • добові витрати за весь час, коли він не може за станом здоров’я виконувати службове доручення або повернутися до місця свого постійного проживання, але не більше ніж за два місяці.

Особливості відшкодування таких витрат підприємство має право визначити у Положенні про службові відрядження.

За період хвороби відряджений працівник отримує допомогу по тимчасовій непрацездатності. При цьому дні тимчасової непрацездатності не включають до строку відрядження.

А ось якщо працівник затримався у відрядженні без поважних причин, йому не виплачують за цей час зарплату та не відшкодовують витрат.

http://www.visnuk.com.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали